Udany start uczniów SP Nr1 im. Orląt Lwowskich w Tomaszowie Lubelskim w Powiatowych Zawodach w Lekkiej Atletyce

15 maja na stadionie Zespołu Szkół Nr 4 odbyły się Powiatowe zawody w Lekkiej Atletyce. Nasi uczniowie spisali się dosłownie na medal. Miejsca medalowe dały naszym uczniom awans na Mistrzostwa Rejonu, które odbędą się 18 maja w Zamościu .Wśród dziewcząt złote medale i awans wywalczyły: Patrycja Błyskoń w pchnięciu kulą, Dominka Chromiec – rzut oszczepem – obie z klasy III c Martyna Przybyla w biegu na 100 metrów – uczennica klasy VII c, oraz ex aequo Kinga Wilczynska w skoku w dal – uczennica klasy III a. Srebrny medal zdobyła Weronika Kornaga w biegu na 100 metrów – uczennica klasy II c oraz sztafeta w składzie : Emilia Kaznowska, Kamila Surmacz, Weronika Kornaga, Martyna Przybyła. Brązowy medal wywalczyła Natalia Kowalczuk w biegu na 600 m- III c, Wiktoria Kaniowska – rzut oszczepem – VIIa , Oliwia Pawłowska – w biegu na 300 m – uczennica klasy VII c. Poza miejscem medalowym lecz również wysokie miejsca zajęły : Weronika Nieścior, Hanna Piwowarczyk, Aleksandra Margol, Semczuk Emilia, Majdan Dominika

Wśród chłopców awans na zawody rejonowe wywalczyli: z pierwszego miejsca Michał Gumieniak w rzucie oszczepem – klasa III c, Jakub Piwko w pchnięciu kulą uczeń klasy III b, Jakub Góra w biegu na dystansie 100 m, sztafeta w składzie : Góra Jakub, Małka Szymon, Mrozik Jakub, Krawczyk Mateusz. Srebrne medale zdobyli : Remigiusz Chmielewski w rzucie oszczepem – uczeń klasy III f, Szymon Małka w biegu na dystansie 100 m. Brązowy medal zdobył Dawid Nabrdalik w pchnieciu kulą – uczen klasy III c. W reprezentacji szkoły byli również : Michał Wojtowicz- uczeń klasy VII b, Jakub Juzeluk- klasa III c Emil Koper – uczeń klasy VII a