Udany rewanż Marby. UKS Marba Sędziszów M. – TKS Tomasovia 3:0

lublin tomasovia 134

Zawodniczki TKS Tomasovia nieudanie rozpoczęły rundę rewanżową. Już w pierwszym meczu musiały przełknąć gorycz porażki ulegając w Sędziszowie tamtejszej Marbie 0:3. Można powiedzieć, że podopieczne Magdaleny Mokrzyckiej wzięły rewanż za mecz z pierwszej kolejki spotkań gdzie górą były Tomaszowianki.
Siatkarki Tomasovii zagrały bardzo słabe zawody i trudno w ich poczynaniach znaleźć jakiekolwiek plusy. Każda piłka sprawiała im problemy bez względu czy był to silny atak czy piłka oddana za darmo. Słabo spisały się przyjmujące, a bez przyjęcia zagrywki nie można myśleć o ataku. Jak powiedział trener Stanisław Kaniewski: wcale nie funkcjonował system blok – obrona.
W pierwszym secie nasze zawodniczki prowadziły 16 :12. Wydawało się, że w tym secie nic złego nam nie grozi. A jednak dwa błędy w ataku sprawiły, że Marba wyrównała wynik spotkania, a następnie przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Drugi set to jeszcze słabsza gra w wykonaniu Tomasovii i porażka do 19.
W trzecim secie trener Kaniewski próbował ratować sytuację zmieniając ustawienie zespołu. Na środek gry za Gabrielę Kostur posłał Darię Szubiak, a na atak Martynę Dzida. Jednak i to nie przyniosło spodziewanego efektu, przegrywamy również do 19.
Usprawiedliwieniem słabej postawy siatkarek z Tomaszowa na pewno jest brak w grze dwóch podstawowych zawodniczek co w sumie wymusiło eksperymentalne ustawienie zespołu. Patrycja Kaniewska wystąpiła z konieczności na libero. Kapitan naszego zespołu Marta Jasiewicz leczy kontuję i nie wiadomo kiedy wróci do gry, a nasze libero, czyli Paulina Czekajska jest chora.
Następny mecz siatkarki TKS Tomasovia zagrają u siebie z MOSIR Jasło o godzinie 18. Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków siatkówki do hali ZS nr 2.

UKS Marba Sędziszów Młp. – Tomasovia Tomaszów Lub. 3:0 (25:21, 25:19, 25:19)

TKS TOMASOVIA Tomaszów Lubelski: Sylwia Szeliga (punkty 7), Agata Bartłomiejczyk (9), Marta Cichoń (2), Gabriela Kostur (6) Małgorzata Hajduk (7), Daria Szubiak (7), Patrycja Kaniewska (2) (libero) oraz , Martyna Dzida (4), rezerwowa: Wiktoria Beńko, trener: Stanisław Kaniewski.

UKS Marba Sędziszów Młp.: Mokrzycka, Mich, Stefanik, Pieprzak, Najmrocka, Piech, Flis (libero). Trener Magdalena Mokrzycka.