Uczniowie z kl. II Szkoły Podstawowej w Telatynie wśród najlepszych

Klasa II Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Telatynie wraz z wychowawczynią Panią Janiną Tucką wzięła udział w Ogólnopolskim programie ,,Porcja Pozytywnej Energii“, który jest organizowany przez firmę Crispy Natural Sp. z o.o. Sp.k.

Jego nadrzędnym celem jest edukacja i kształtowanie u dzieci właściwych nawyków żywieniowych polegających na spożywaniu warzyw i owoców. Uczniowie otrzymali pakiet edukacyjny na podstawie którego zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne w oparciu o gotowe scenariusze przygotowane we współpracy ze specjalistami. Elementem programu był konkurs, który polegał na wykonaniu prac plastycznych dowolną techniką przez dzieci i zorganizowaniu wystaw na terenie szkoły.

W roku szkolnym 2016/2017 zgłoszenia do udziału w programie napłynęły z ponad 1300 szkół. Nagrodzone zostały 3 najciekawsze wystawy. Szkoła Podstawowa w Telatynie zajęła II miejsce i została nagrodzona grantem o wartości 2.000 zł, dodatkowo uczniowie klasy II otrzymają vouchery na sprzęt sportowy o wartości 75 zł uprawniające do nabywania artykułów znajdujących się w ofercie Decathlon.

 

źr. Gmina Telatyn