Uczniowie z Józefowa z wizytą w policyjnej jednostce

68-94776Dzisiaj tomaszowską jednostkę odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Mieczysława Romanowskiego w Józefowie. Uczniowie mogli zobaczyć jak na co dzień pracują funkcjonariusze i jakiego sprzętu używają podczas pełnionej służby. Największym zainteresowaniem cieszył się jednak fotel komendanta.

Uczniowie, którzy przyjechali z sąsiedniego powiatu chcieli zobaczyć nowocześnie urządzoną komendę. Mogli wejść na strzelnicę, gdzie policjantka przybliżyła im po krótce zasady  z jej korzystania. Mogli założyć słuchawki, które wyciszają huk wystrzału.

Dużym zainteresowaniem cieszył się radiowóz nieoznakowany Ruchu Drogowego oraz jego wyposażenie: kamery i monitor. Policjant drogówki uczulił dzieci na noszenie odblasków i poinstruował, jak mają zachowywać się na drodze. Oczywiście nie zabrakło tez wizyty u technika kryminalistyki, który przybliżył im swoją pracę.

W swoim gabinecie przyjął uczniów również komendant jednostki. Największym zainteresowaniem cieszył się fotel komendancki, na którym każdy chciał usiąść i poczuć się jak  „najważniejszy” Policjant tomaszowskiej jednostki.  

źr. KPP Tomaszów Lubelski