Uczniowie SOSW z Tomaszowa Lubelskiego zajęli II miejsce w „Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym”

XII Edycja Wojewódzkiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbyła się dzisiaj w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 1 w Lublinie. Osiem trzyosobowych drużyn przystąpiło do rywalizacji z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego, wykorzystania wiedzy w praktyce oraz udzielania pierwszej pomocy. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali policjanci.

Adresatami turnieju byli uczniowie szkół specjalnych, a jego celem było popularyzowanie wśród uczniów znajomości przepisów z zakresu ruchu drogowego oraz  wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Do konkursu przystąpiło  8 trzyosobowych drużyn wyłonionych na szczeblu powiatowych konkursów.

Konkurs  rozegrany został w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Lublinie. Podczas zmagań, które rozpoczęły się o godz. 09.00,  zawodnicy rozwiązywali testy, który obejmował przepisy ruchu pieszych, rowerzystów, znajomość znaków drogowych , sytuacje w ruchu drogowym. Do zadań finalistów ocenianych przez jury należało także: udzielenie pomocy przed medycznej,  jazda sprawnościowa rowerem po torze przeszkód. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali policjantki Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Lublinie i KMP w Lublinie.

A oto zwycięzcy:

I miejsce: Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy nr 1  w Lublinie,

II miejsce:  Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Tomaszowie Lubelskim

 III miejsce: Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Krasnymstawie

Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju!

 

źr. Policja Lubelska