Uczeń z „Bartosza” Bartłomiej Drabik wyśpiewał w Zamościu I miejsce w konkursie piosenki rosyjskiej (Zdjęcia)

Uczeń klasy Ib Bartłomiej Drabik, solista szkolnej grupy wokalnejThe One” wyśpiewał w konkursie piosenki rosyjskiej I miejsce. Bartek reprezentował naszą szkołę wykonaniem rosyjskiego tanga z 1931r. z repertuaru Jurija Morfessi „ Chernieglaza”. Na pianinie akompaniował Bartkowi Jakub Kaczkowski, uczeń klasy I c, także członek zespołu „The One”.

Bartek uszlachetnił swój występ elementami gry na saksofonie. Swoim barytonowym głosem oczarował nie tylko jury i publiczność konkursową, ale także przedstawicieli Rosyjskiego Ośrodka Nauki i Kultury w Warszawie. Z rąk wiceprezydenta Zamościa Andrzeja Zastąpiło wokalista otrzymał dwuosobowy voucher na dwudniową wycieczkę do Lwowa. W rozmowach z Bartkiem i jego opiekunem Katarzyną Ważną jury podkreślało ogromne walory wokalne solisty oraz piękną barwę głosu, który należałoby kształcić zawodowo. Zwrócono też uwagę na naszego utalentowanego pianistę Kubę. Bartek pokonał 22 uczestników reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z całego województwa lubelskiego.

Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. „Dzieci Zamojszczyzny” w Zamościu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

źr. Zespół Szkół Nr 1 im. Bartosza Głowackiego