Tyszowce: Zapaśnicy na podium turnieju krajowego.

Trzy medale w imprezie rangi krajowej, w tym jeden złoty i dwa brązowe, to dorobek zawodników z Tyszowiec w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym Młodzików w Zapasach w Stylu Klasycznym w Potoczku koło Janowa Lubelskiego.

W zawodach rywalizowało ponad 200 zawodniczek i zawodników z około 30 klubów, a podopieczni trenera Daniela Chwastka startowali w barwach KS „Agrosu” Zamość.

Na najwyższym stopniu podium stanął, walczący w kategorii wagowej do 35 kilogramów, Mateusz Kułaj, który wygrał wszystkie swoje walki przed czasem, a w finale błyskawicznie pokonał rywala 9:0.

Brązowe krążki wywalczyli Kewin Materna w kategorii do 41 kilogramów i Jakub Flak w kategorii do 44 kilogramów.

Trener Daniel Chwastek chwali swoich zawodników, podkreślając, że Mateusz Kułaj był poza zasięgiem rywali, a występ jego kolegów, choć popełnili kilka błędów, także trzeba uznać za udany.

Szkoleniowiec tyszowieckich zapaśników przypomina, że Mateusz Kułaj i Kewin Materna to uczniowie Szkoły Podstawowej w Perespie, którzy niedawno, za namową swojego nauczyciela Tomasza Mucy, rozpoczęli treningi w Miejskim Klubie Sportowym „Pogoń” Tyszowce, a na efekty tej współpracy nie trzeba było długo czekać. Obydwaj są już bowiem wielokrotnymi medalistami turniejów rangi wojewódzkiej i krajowej, nie tylko w zapasach, ale również w sumo.

MKS „Pogoń”, który ściśle współpracuje z „Agrosem”, Polskim Związkiem Zapaśniczym i Polskim Związkiem Sumo, zaprasza kolejne osoby, szkoły i instytucje, które chcą przyczynić do rozwoju sportu w swoich miejscowościach. Szczegółowe informacje w tej sprawie można uzyskać telefonicznie pod numerem: 606 375 234.

źr. ias24 / fot: D. Chwastek