Tyszowce: Uchroniony przed zamarznięciem

77414_bDzięki Policjantom 66-letni mężczyzna, który znajdował się w nocy podczas mrozu w stodole trafił pod opiekę rodziny. Dzisiaj funkcjonariusze skontaktowali się z pracownikami MOPS z prośbą o udzielenie pomocy dla mężczyzny. Apelujemy aby nie pozostawać obojętnym jeżeli widzimy osoby bezdomne czy nieporadne życiowo. Informujmy o tym instytucje pomagające w takich przypadkach.

W nocy Policjanci Posterunku w Tyszowcach podczas sprawdzania miejsc opuszczonych na terenie gminy, w których mogą przebywać osoby bezdomne natrafili na śpiącego mężczyznę. Mężczyzna znajdował się w opuszczonej stodole w dodatku był pod wpływem alkoholu. Temperatura powietrza w naszym powiecie spadła poniżej -5 stopni Celsjusza. 66-latek prowadzi wędrowny tryb życia. Policjanci oddali go pod opiekę rodziny. Dzisiaj funkcjonariusze skontaktowali się z MOPS-em z prośbą o udzielenie pomocy dla mężczyzny.

   Policjanci patrolują miejsca, w których często przebywają bezdomni. Sprawdzają dworce, tereny przydworcowe, kanały ciepłownicze, ogródki działkowe, penetrują parki, skwery, zarośla, miejsca rzadko uczęszczane czy opuszczone budynki. W tych działaniach Policja współpracuje z samorządami, ośrodkami pomocy społecznej, organizacjami pozarządowymi. Apelujemy aby nie pozostawać obojętnym jeżeli widzimy osoby bezdomne czy nieporadne życiowo. Informujmy o tym instytucje pomagające w takich przypadkach. Zwróćmy uwagę na naszych sąsiadów czy maja opał, czy nie trzeba udzielić im pomocy. 

źr. KPP Tomaszów Lubelski