Tyszowce: Stolica zdobyta

Cztery złote medale, cztery srebrne i siedem brązowych. To dorobek młodych sumoków z Tyszowiec, na zawodach Pucharu Polski dzieci, młodzików i kadetów, które w miniony weekend odbyły się w Warszawie.

Złote krążki zdobyli Bartek Sroga, Daniel Mądroń, Aleksandra Muca i Aleksandra Pitura. Na drugim stopniu podium stanęli Wojciech Rudni, Mateusz Kułaj, Michał Stawarski i Sandra Mądroń. Z brązowymi medalami z turnieju wrócili: Jagoda Gniwek, Wiktoria Mazurek, Jakub Flak, Gabriel Bogatko, Bartłomiej Jezierski, Wojciech Jezierski i Katarzyna Muca.

Trener tyszowieckich sumoków Daniel Chwastek jest zadowolony z postawy swoich podopiecznych, a na szczególne wyróżnienie jego zdaniem zasługują Aleksandra Pitura, Michał Stawarski i Małgorzata Muca. – W warszawskim turnieju startowało blisko 300 zawodników i zawodniczek z całego kraju, a w najbliższy weekend przed nami kolejne zawody w tych kategoriach wiekowych, tym razem zapaśnicze, które odbędą się w Chełmie – zapowiada trener Chwastek.

 Na najbliższym turnieju na pewno nie będzie jednego z czołowych kadetów w kraju Adama Gardzioły, który przebywa na obozie kadry narodowej w Radomiu. Polska reprezentacja przygotowuje się do udziału w międzynarodowym turnieju, który przed świętami odbędzie się w Chorwacji. 
Dzieci i młodzież, zainteresowane zapasami lub sumo trener Daniel Chwastek zaprasza na treningi, które odbywają się w Tyszowcach i Tomaszowie Lubelskim. Jednocześnie przypomina, że osoby, które chcą wesprzeć Miejski Klub Sportowy „Pogoń” Tyszowce, czyli klub wielu medalistów mistrzostw Polski, Europy i świata, mogą przekazać 1% podatku. Szczegółowe informacje w sprawie treningów i pomocy finansowej można uzyskać telefonicznie pod numerem: 606 375 234. 
źr. ias24.eu