Tyszowce: Sportowcy z nagrodami przed mistrzostwami

Zawodnicy Miejskiego Klubu Sportowego „Pogoń” Tyszowce szlifują formę przed ważnymi imprezami międzynarodowymi. Jakub Antoszewski pod koniec kwietnia będzie reprezentować Polskę w Gruzji na Mistrzostwach Europy Seniorów w Sumo, a Jakub Darmochwał za kilka dni rozpocznie zgrupowanie kadry narodowej przed turniejem zapaśniczym w Rumunii.

W ramach przygotowań obydwaj podopieczni trenera Daniela Chwastka wzięli udział w zawodach krajowych, w których po znakomitych walkach potwierdzili, że należą do krajowej czołówki.

Podczas Mistrzostw Polski w Sumo, które odbyły się w Strzelcach Opolskich, Jakub Darmochwał zajął pierwsze miejsca wśród seniorów i w grupie młodzieżowców w kategorii wagowej do 92 kilogramów, nie dając rywalom żadnych szans. Jego występ został bardzo wysoko oceniony przez sędziów i trenerów z całego kraju, którzy przyznali mu tytuł „Najlepszego Zawodnika Mistrzostw”, a w nagrodę Jakub Darmochwał odebrał okolicznościowy puchar z rąk wojewody opolskiego.

Turniej w Strzelcach Opolskich miło będą wspominać także inni reprezentanci klubu z Tyszowiec, którzy z rąk prezesa Polskiego Związku Sumo Dariusza Rozuma, odebrali wyróżnienia przyznane przez ministra sportu. Za ubiegłoroczne sukcesy w zawodach krajowych i zagranicznych, oprócz Jakuba Darmochwała, otrzymali je Adam Gardzioła, Kamil Kiryło i Jakub Antoszewski.

en ostatni potwierdził wielką formę przed międzynarodowym turniejem w Rumunii, podczas zawodów Pucharu Polski w zapasach w stylu klasycznym, które odbyły się w Janowie Lubelskim. Jakub Antoszewski startował w najcięższej kategorii wagowej do 100 kilogramów, pokonując gładko wszystkich swoich rywali przed czasem.

Trener Daniel Chwastek przypomina, że obydwaj zawodnicy są wielokrotnymi mistrzami kraju i Europy, a swoją postawą i ciężką pracą pokazują innym, że młodzież z małych wsi i miasteczek może z powodzeniem rywalizować w zapaśnikami i sumokami z dużych i bogatych klubów.

Szkoleniowiec „Pogoni” nie spoczywa na laurach i zapowiada utworzenie nowej sekcji zapaśniczej w Tomaszowie Lubelskim. Pomysł popierają m.in. trzykrotny olimpijczyk, mistrz świata i Europy w zapasach Dariusz Jabłoński oraz medaliści mistrzostw świata, Europy i Polski trenujący w Tyszowcach. Szczegółowe informacje w tej sprawie zainteresowani mogą uzyskać osobiście u trenera Daniela Chwastka bądź telefonicznie pod numerem: 606 375 234.

źr. ias24.eu