Tyszowce: Przed szóstym festiwalem maryjnym

411x0_maryjny2015-6-wakijow_1Samorządowe Centrum Kultury w Tyszowcach ma jeszcze wolne miejsca dla zespołów, które chcą wystąpić podczas tegorocznego Festiwalu Pieśni Maryjnej. Organizowana po raz szósty impreza odbędzie się w niedzielę 29 maja, ale zainteresowani powinni się zgłosić jak najszybciej.

– Festiwal jest przeglądem, a nie konkursem. Wszyscy wykonawcy mają na prezentację do 10 minut, a za występ otrzymują pamiątkowe dyplomy. Na razie mamy zgłoszenia trzech naszych grup i siedmiu spoza gminy. Do zagospodarowania jest jeszcze kilka miejsc – mówi dyrektor SCK w Tyszowcach Grzegorz Piliszczuk.

Udział w tegorocznym przeglądzie zapowiedziały chóry i zespoły: „Rapsodia” z Lubyczy Królewskiej, „Jawor” z Michalowa, Mała Radość Serc czyli „Marase” z Bełżca, „Vocantes” z miejscowości Podhorce, „Pasjonata” z Komarowa-Osady, „Barchaczowskie dzwoneczki” z Barchaczowa i „Grabowiczanki” z Grabowicy w gminie Susiec. Gospodarzy będą reprezentować „Legato” i „Bell Canto” z Tyszowiec oraz „Mamuśki” z Wakijowa.

Grupy, które chcą dołączyć do tego grona mogą się zapisywać osobiście w SCK Tyszowce albo telefonicznie pod numerem: 603 773 483.

Współorganizatorem szóstego Festiwalu Pieśni Maryjnej jest parafia pod wezwaniem św. Leonarda w Tyszowcach, a prezentacje odbędą się w miejscowym kościele 29 maja po południowej mszy świętej.

źr. ias24.eu