Tyszowce: Pracowity czerwiec sumoków i zapaśników

Udane, bo obfitujące w sukcesy na turniejach krajowych i międzynarodowych mają za sobą młodzi sportowcy z Tyszowiec. Po niedawnych zawodach w Olsztynie i we Włodawie podopieczni trenera Daniela Chwastka już w najbliższą sobotę powalczą o kolejne trofea na turnieju w Łukowie.

Poprzedni weekend przyniósł tyszowianom dwa medale – złoty i srebrny, w Międzynarodowym Turnieju o Puchar Warmii i Mazur, który odbył się w Olsztynie, w którym oprócz krajowej czołówki wystartowało ponad 300 zawodników z Polski, Francji, Rosji, Litwy i Białorusi. Złoto w kategorii wagowej do 41 kilogramów wywalczył Kewin Materna, a w kategorii do 35 kilogramów na drugim stopniu podium stanął Mateusz Kułaj.

Gdy młodzicy występowali w Olsztynie Magdalena Radom walczyła w Mistrzostwach Polski Juniorek w zapasach, gdzie zdobyła srebrny medal. To już jej czwarty krążek mistrzostw kraju, a na swoim koncie ma jeszcze srebrny medal Mistrzostw Świata w sumo, który wywalczyła w Japonii oraz wiele kolejnych, przywiezionych z Mistrzostw Polski i Europy w sumo.

Także w miniony weekend w Kielcach odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików strefy C w sumo, na których tyszowianie wzbogacili się o trzy złote medale. Bezkonkurencyjni w swoich kategoriach wagowych okazali się Mateusz Kułaj, Kewin Materna i Małgorzata Muca.

Zawodnicy z Tyszowiec wzięli również udział w pokazach i zawodach sportowych, organizowanych przez Szkołę Podstawowa w Perespie. Podczas imprezy za wysokie wyniki sportowe prezes Miejskiego Klubu Sportowego „Pogoń” Tyszowce wręczył nagrody za wyniki sportowe Mateuszowi Kułajowi, Kewinowi Maternie i Jakubowi Flakowi. Na wyróżnienie zasłużył także nauczyciel z Perespy – Tomasz Muca, który ma swój duży udział w rozwoju tyszowieckiej sekcji zapaśniczej.
Trener Daniel Chwastek cieszy się z występów swoich podopiecznych, którzy na ostatnich imprezach reprezentowali barwy „Agrosu” Zamość. Jego zdaniem na podkreślenie zasługują szczególnie starty Kewina Materny i Mateusza Kułaja, którzy udowodnili, że zarówno w zapasach, jak i w sumo należą do krajowej czołówki. Słowa uznania należą się również Magdalenie Radom, która zdobyła kolejny medal Mistrzostw Polski. 

Obecnie zawodnicy z Tyszowiec przygotowują się do międzynarodowego turnieju zapaśniczego, który odbędzie się w Łukowie w sobotę 23 czerwca.

źr. ias24 / fot:  D. Chwastek