Tyszowce: Powakacyjne sukcesy młodych sportowców

Udanie rozpoczynają nowy rok szkolny zapaśnicy i sumocy z Tyszowiec. Na Mistrzostwach Polski Młodzików i Młodziczek, które odbyły się w miniony weekend w Krotoszynie, sumocy wywalczyli Drużynowe Mistrzostwo Polski, a Adam Gardzioła wygrał silnie obsadzony turniej zapaśniczy w Radomiu.

Sumocy zdobyli łącznie sześć medali. Złoto w kategorii wagowej 35 kilogramów wywalczył Mateusz Kułaj, srebrny w kategorii do 60 kilogramów dołożył Szymon Wlaź, a listę trofeów dopełniły brązowe krążki Jakuba Flaka w kategorii 40 kilogramów, Adriana Rudnika w kategorii 45 kilogramów, Jagody Gniwek w kategorii +60 kilogramów i Michała Stawarskiego w kategorii +70 kilogramów.

Gdy tyszowieccy sumocy zdobywali Drużynowe Mistrzostwo Polski Adam Gardzioła walczył w Radomiu w Międzynarodowym Pucharze Polski Kadetów w Zapasach Klasycznych. To jedna z najważniejszych imprez zapaśniczych w tej grupie wiekowej w kraju, w której w tym roku wystąpiło prawie 200 zawodników z Polski, Ukrainy, Litwy i Armenii. Adam Gardzioła, który walczył w kategorii wagowej do 85 kilogramów, od fazy eliminacyjnej do finału nie dał rywalom żadnych szans, a w ostatniej walce wygrał z doświadczonym Litwinem Ignasem Bukauskasem.

Trener tyszowieckich sportowców Daniel Chwastek przypomina, że Adam Gardzioła wraca do rywalizacji po kontuzji. Chwali też sumoków i sumoczki, którzy walczyli w barwach „Agrosu” Zamośc, dodając do ich ostatnich trofeów niedawne sukcesy Jakuba Antoszewskiego, który zdobył Mistrzostwo Polski zarówno w zapasach w klasycznych jak i wolnych, a we wrześniu został mistrzem kraju w sumo.