Tyszowce: Mistrzynie obroniły tytuł

Na szczypiornistki z Tyszowiec nie ma mocnych. Drużyna miejscowych gimnazjalistek zdobyła tytuł Mistrza Powiatu Tomaszowskiego i to siódmy raz z rzędu. W nagrodę weźmie udział w eliminacjach rejonowych, których stawką będzie awans do finału wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Dziewczęta, prowadzone przez Kingę Dyniec, wywalczyły awans podczas turnieju powiatowego z udziałem czterech ekip, który odbył się w czwartek 1 marca w Zespole Szkół nr 1 w Tomaszowie Lubelskim. Oprócz gospodyń wystartowały w nim reprezentacje ZS 2 z Tomaszowa Lubelskiego, a także szczypiornistki z Bełżca i z Tyszowiec, które rozgrywały spotkania systemem „każdy z każdym”. W drodze po mistrzowski tytuł tyszowianki pokonały wszystkie rywalki, wygrywając każdy mecz różnicą kilku bramek, a najskuteczniejszą zawodniczką w zwycięskim zespole była Paulina Lizut.

Oprócz niej awans na zawody wojewódzkie wywalczyły: Karolina Mikulska, Kamila Świder, Karolina Piskorz, Oliwia Chwastek, Zuzanna Dudzińska, Natalia Dyjak, Gabriela Kozłowska, Żaneta Okalska, Justyna Osuch i Gabriela Wójtowicz. 

Etap rejonowy zmagań szczypiornistek odbędzie się 16 marca w Zamościu. Oprócz gimnazjalistek z Tyszowiec wystąpią w nim najlepsze drużyny z powiatów biłgorajskiego, hrubieszowskiego, krasnostawskiego oraz z gminy Zamość i miasta Zamość. 

 

źr. ias / fot: SP Tyszowce