Tyszowce: Królowej anielskiej śpiewali

411x0_maryjny2016-a11 chórów i zespołów z kilku powiatów przyjechało w niedzielę 29 maja do Tyszowiec, by wziąć udział w tegorocznym Festiwalu Pieśni Maryjnej. Gospodarzy z gminy Tyszowce reprezentowały cztery grupy, a towarzyszyły im zespoły z powiatów hrubieszowskiego, tomaszowskiego i zamojskiego.

Była to już szósta taka impreza, która jest przeglądem twórczości maryjnej. – Nie ma konkursu, wszyscy artyści mają na swój występ około 10 minut, a na koniec otrzymują pamiątkowe dyplomy. Po przesłuchaniach organizujemy kameralne spotkanie przy grillu, które jest okazją do integracji środowiska – podsumowuje Grzegorz Piliszczuk, dyrektor Samorządowego Centrum Kultury w Tyszowcach, które razem z miejscową parafią św. Leonarda organizuje festiwal.

W tym roku zgromadzona w tyszowieckim kościele publiczność oklaskiwała występy chórów i zespołów: „Rapsodia” z Lubyczy Królewskiej, „Jawor” z Michalowa, Mała Radość Serc czyli „Marase” z Bełżca, „Vocantes” z Podhorzec w powiecie hrubieszowskim, „Pasjonata” z Komarowa-Osady, „Grabowiczanki” z Grabowicy w gminie Susiec. Gospodarzy reprezentowały „Legato” i „Bell Canto” z Tyszowiec, „Mamuśki” z Wakijowa i „Dominanta” z Zamłynia.

źr. ias24.eu