Tyszowce: Konkurs na logo stowarzyszenia historycznego

411x0_promocja-w-lublinie-aMiłośnicy historii z gminy Tyszowce utworzyli Stowarzyszenie „Czermno-Gród Czerwień”. Jego członkowie przy współpracy samorządu chcą promować średniowieczne tradycje, związane z tym regionem, a na razie zapraszają młodzież do udziału w konkursie na logo organizacji.

– Stowarzyszenie ma dopiero pół roku, ale już działa bardzo aktywnie. Wśród jego członków zawiązała się, m.in. grupa rekonstrukcyjna, której przekazaliśmy komplety średniowiecznych strojów z uzbrojeniem, zakupione dzięki wsparciu Unii Europejskiej w ramach projektu „Przyszłość i teraźniejszość w trzech wymiarach: Gotania – Grody Czerwieńskie – Grzęda Sokalska” – przypomina burmistrz Tyszowiec Mariusz Zając.

W konkursie na logo mogą wziąć udział osoby w wieku od 13 do 19 lat. Ich prace powinny zawierać elementy kojarzące znak ze Stowarzyszeniem „Czermno-Gród Czerwień”, zawierać elementy niepowtarzalne, oryginalne oraz łatwe do rozpoznania i zapamiętania.

Projekty w dowolnej technice graficznej należy dostarczyć do 22 czerwca w wersji papierowej i na płycie CD do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej przy ul. Hetmańskiej w Tyszowcach.

Autor najciekawszej propozycji może liczyć na gratyfikację finansową, a za kolejne dwa miejsca organizatorzy przewidzieli nagrody rzeczowe. Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się 24 czerwca podczas słowiańskiej Nocy Świętojańskiej w Czermnie.

źr. ias24.eu