Tyszowce: Jest dotacja na Klub Seniora

Gmina Tyszowce jest na liście samorządów, które otrzymają z budżetu państwa pieniądze na utworzenie Klubu Seniora.

Szacowany koszt to prawie 100 tysięcy złotych, z czego ponad 72,5 tysiąca złotych będzie pochodzić z rządowego programu „Senior+”, realizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Resztę ma dołożyć gmina.

Klub powstanie w budynku dawnej przychodni zdrowia w Perespie, gdzie na piętrze są mieszkania wynajmowane przez samorząd, a parter zostanie dostosowany do potrzeb seniorów. – Już w tym miesiącu chcemy znaleźć firmę, która zajmie się wykonaniem robót, bo trzeba wymienić podłogi, okna i drzwi, odświeżyć pomieszczenia i je wyposażyć. Wewnątrz będzie sala wypoczynkowa z telewizją, pomieszczenia na zajęcia manualne i gimnastyczne, szatnia i łazienki oraz pomieszczenie kuchenne, a przed obiektem wybudujemy podjazd dla osób niepełnosprawnych – zapowiada kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tyszowcach Barbara Kamińska-Skowronek i ma nadzieję, że prace dostosowujące dawną przychodnię do potrzeb nowej placówki, zostaną zrealizowane zgodnie z planem i Klub Seniora w Perespie rozpocznie działalność przed końcem tego roku.

Autorzy pomysłu są przekonani, że taka placówka w gminie Tyszowce jest potrzebna, ponieważ starsi i często samotni mieszkańcy nie mają gdzie się spotykać, bawić, wymieniać doświadczenia czy korzystać z porad specjalistów.

źr. ias24.eu