Tyszowce: Drogi gminne do remontu

W środku zimy Gmina Tyszowce rozpoczyna przygotowania do tegorocznych inwestycji drogowych. Właśnie ogłosiła przetarg na przebudowę fragmentów tras w 12 miejscowościach o łącznej długości ponad 3 kilometrów.

Prace są planowane: na ul. Łukaszewskiego w Tyszowcach, między Wojciechówką a Podborem, a także w Wojciechówce, Perespie, Rudce, Kazimierówce, Wakijowie, Czartowczyku, Klątwach, Kolonii Czartowiec, przy świetlicy w Czermnie oraz na dwóch odcinkach w Niedźwiedziej Górze. 

Zakres robót we wszystkich miejscowościach jest podobny, obejmuje wzmocnienie podbudowy i położenie asfaltowej nawierzchni oraz korektę poboczy. 

Firmy, które chcą zrealizować te inwestycje mogą składać oferty do 25 stycznia, a termin wykonania robót został wyznaczony na koniec sierpnia.

Wszystkie koszty samorząd pokryje z własnego budżetu, ale już przygotowuje kolejne zadania, które będą finansowane także ze źródeł zewnętrznych. 

W ten sposób Gmina Tyszowce zrealizowała m.in. ostatnią ubiegłoroczną inwestycję, czyli przebudowę prawie 1,5-kilometrowego fragmentu drogi między Tyszowcami a Mikulinem (na zdj.). Drogowcy wzmocnili istniejącą podbudowę, a miejscami wykonali nową i na całym odcinku położyli asfalt. Oprócz tego przebudowali przepust i skorygowali pobocza. Realizacja całej inwestycji w formule „zaprojektuj i wybuduj” kosztowała ponad 870 tysięcy złotych, z czego prawie 580 tysięcy to środki z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

 

źr. ias24.eu