Turniej Wiedzy Pożarniczej

Kacper Piechnik i Wiktoria Kłos będą reprezentować Gminę Tomaszów Lubelski w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. To oni wygrali eliminacje gminne, które odbyły się we wtorek 14 marca.

Konkurs otworzyła Wójt Gminy Tomaszów Lubelski Pani Marzena Czubaj-Gancarz serdecznie witając wszystkich uczestników eliminacji oraz dziękując za tak ogromne zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie do konkursu.

W konkursie startowało 13 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów, którzy najpierw pisali test, a potem odpowiadali na pytania jurorów.
Dotyczyły one m.in.: znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.
Z tymi zadaniami, w młodszej kategorii wiekowej, najlepiej poradził sobie Kacper Piechnik z Zespołu Szkół Publicznych w Szarowoli, a wśród gimnazjalistów Wiktoria Kłos z Zespołu Szkół Publicznych w Podhorcach. To oni będą rywalizować 21 marca ze zwycięzcami eliminacji w pozostałych gminach powiatu tomaszowskiego.
Odpowiedzi oceniało jury w składzie: kapitan Ryszard Neć z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Lubelskim, komendant gminny OSP Mariusz Pitura i Mieczysław Koziura z urzędu gminy i zarządu oddziału powiatowego Związku OSP RP w Tomaszowie Lubelskim. 

Wszyscy uczestnicy eliminacji gminnych otrzymali z rąk p. Wójt Marzeny Czubaj-Gancarz upominki ufundowane przez Gminę Tomaszów Lubelski.