Turniej Piłki Plażowej o Puchar firmy „Beta” Beata Nastałek – podsumowanie

15 sierpnia na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji „Tomasovia” w Tomaszowie Lubelskim odbył się już drugi tegoroczny Turniej Siatkówki Plażowej tym razem o Puchar Firmy β BETA Beaty Nastałek, którego organizatorem było Tomaszowskie Stowarzyszenie Sportowe „Kudłaty” wspólnie z OSiR „Tomasovia”.

W turnieju, w którym udział mogły wziąć pary męskie, żeńskie oraz mixty wystąpiło w sumie 17 par reprezentujących Tomaszów Lubelski, Hrubieszów, Zamość, Lubaczów, Dołhobyczów, Lipiny Dolne oraz Nisko/Rzeszów. Dzięki współpracy z Tomaszowskim Klubem Sportowym „Tomasovia” w turnieju udział wzięło 5 par żeńskich złożonych z zawodniczek tego klubu. Turniej rozgrywany był systemem brazylijskim – każdy z meczy do jednego wygranego seta do 21 punktów.

W pierwszym meczu eliminacyjnym poprzedzającym właściwe rozgrywki zmierzyły się Gabriela KOSTUR/Martyna DZIDA z parą Wiktoria BEŃKO/Diana SZLINGIERT, z których lepsza okazała się ta druga. W pierwszej rundzie turnieju właściwego najciekawszym meczem okazało się spotkanie par Patryk NOWAK/Ireneusz HERDAPiotr KUSY/Tomasz WOJNAR, w którym to od początku dominowała para reprezentująca Dołhobyczów, natomiast po bardzo wyrównanym meczu 21:17 zwyciężyła jedyna para męska reprezentująca Tomaszów Lubelski NOWAK/HERDA.

W drugiej rundzie w najciekawszym meczu, zwycięska para poprzedniego turnieju Grzegorz PELC/Aleksander SKIBICKI reprezentująca Lubaczów zmierzyła się z parą Rafał HASIAK/Jan WŁODARCZYK reprezentująca Niosko/Rzeszów. Zwycięsko z tego stojącego na wysokim poziomie pojedynku wyszła para HASIAK/WŁODARCZYK wygrywając 21:17. Następnie przystąpiono do rozgrywania kolejnych meczy, z których wyłoniono pary półfinałowe.

W równolegle rozgrywanych meczach półfinałowych zmierzyły się pary Grzegorz PELC/Aleksander SKIBICKIRafał HASIAK/Jan WŁODARCZYK oraz ku uciesze licznie zgromadzonej tomaszowskiej publiczności, gospodarze turnieju Patryk NOWAK/Ireneusz HERDA Michał STECIUK/Wojciech KAWKA reprezentujący Dołhobyczów. W pierwszym meczu ponownie lepsza okazała się para Rafał HASIAK/Jan WŁODARCZYK tym razem wygrywając 21:15, natomiast w drugim, po bardzo dobrej grze i ambitnej walce o każdą piłkę lepsi okazali się Patryk NOWAK/Ireneusz HERDA.

W meczu o 3 miejsce Grzegorz PELC/Aleksander SKIBICKI pokonali 21:17 parę Michał STECIUK/Wojciech KAWKA.

W meczu o pierwsze miejsce zdecydowanie lepsza okazała się para Rafał HASIAK/Jan WŁODARCZYK, która gładko 21:15 pokonała gospodarzy turnieju, parę Patryk NOWAK/Ireneusz HERDA.

Podsumowując cały turniej organizatorzy chcieliby serdecznie podziękować przede wszystkim, głównemu sponsorowi turnieju, Pani Beacie Nastałek za ufundowanie pucharów dla trzech pierwszych drużyn, Panu Burmistrzowi Wojciechowi Żukowskiemu za zapewnienie opieki medycznej oraz upominków dla uczestników turnieju, Dyrektorowi OSiR „Tomasovia” Panu Stanisławowi Pryciukowi za bardzo dobre przygotowanie obiektu do rozegrania turnieju.

Oczywiście rozegranie turnieju nie byłoby możliwe bez pozostałych sponsorów, bez których hojności ciężko byłoby zorganizować turniej, a byli to: Resto&Pizza Valentino, firma MDC Mariusza Jarosza, firma Antex, Centrum GSM, Wyroby Domowe Zbigniewa Wolańczyka, Serwis 1.

Organizatorzy już teraz zapraszają do udziału w kolejnym turnieju siatkówki plażowej zaplanowanym na początek września bieżącego roku, szczegóły będą dostępne niebawem na stronie www.tss.tomaszow.info.

Klasyfikacja końcowa:

  1. Rafał HASIAK/Jan WŁODARCZYK – Nisko/Rzeszów

  2. Patryk NOWAK/Ireneusz HERDA – Tomaszów Lubelski

  3. Grzegorz PELC/Aleksander SKIBICKI – Lubaczów

  4. Michał STECIUK/Wojciech KAWKA – Dołhobyczów