Turniej Mini Piłki Siatkowej z okazji Święta Niepodległości

Uczniowski Klub Sportowy „ Start” działający przy Szkole Podstawowej nr 2 w Tomaszowie Lubelskim zorganizował już po raz szósty Turniej Mini Piłki Siatkowej  z okazji Święta Niepodległości w tym roku szczególnej rocznicy. Turniej rozegrany został  25 listopada 2018 r. w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Tomaszowie Lubelskim. Do uczestnictwa zgłosiło się 48 drużyn ok. 150 uczestniczek z takich klubów jak :  UKS „ Piętnastka” z Przemyśla,  UKS Jagiellończyk z Białej Podlaskiej,  MKS Kraśnik, UKS Sokół 3 z Tomaszowa Lubelskiego i gospodarze  UKS Start . Sędzią głównym Turnieju był Pan Krzysztof Mandziuk. Mecze sędziowały starsze koleżanki z klas sportowych siatkarskich Szkoły Podstawowej nr 2, zawodniczki UKS Start.

W kategorii „dwójek”-  rocznik 2008 uczestniczyło 20 zespołów, a wśród nich najlepszy okazał się zespół 1 UKS Piętnastka Przemyśl, drugie miejsce zajął UKS Sokół 3  z Tomaszowa Lubelskiego i trzecie miejsce zajął zespół 1  UKS „Jagiellończyk” Biała Podlaska.

W kategorii „ trójek” – rocznik 2007 startowało 18 zespołów,  pierwsze miejsce zajął UKS Jagiellończyk Biała Podlaska zespół 1, drugie miejsce UKS Piętnastka Przemyśl zespół 1 i miejsce trzecie zespół 2 UKS Jagiellończyk Biała Podlaska.

W kategorii „czwórek” – rocznik 2006 wystąpiło 10 zespołów. Pierwsze miejsce zdobył zespół 1 UKS Piętnastka Przemyśl , drugie miejsce UKS Jagiellończyk Biała Podlaska zespół 2 i trzecie miejsce zespół 1 UKS Jagiellończyk Biała Podlaska.

Wszystkie zespoły udekorowano  pamiątkowymi  dyplomami , a trzy najlepsze drużyny otrzymały okazałe puchary. W każdej kategorii wiekowej wyróżniono najlepszą zawodniczkę, której wręczono dyplom oraz nagrodę rzeczową. Turniej miał charakter towarzyski, przebiegał w koleżeńskiej atmosferze z dużą dozą sportowych emocji.

Szczególne podziękowania należą się Panu Krzysztofowi  Mandziukowi, za ogromną pomoc, doskonałe kierowanie systemem rozgrywek oraz sędziującym naszym uczennicom- zawodniczkom.  Wszystkim uczestniczkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w mini piłce siatkowej !
Nad całością organizacji Turnieju czuwała Pani Teresa Kulińska Drzewosz.