TSS Kudłaty rezygnuje z gry w trzeciej lidze

Najpierw rozwiązano drużynę juniorów TSS Kudłaty Tomaszów Lubelski, a teraz władze klubu poinformowały o nieprzystąpieniu seniorów do rozgrywek III ligi lubelskiej. Sytuacja w tomaszowskim stowarzyszeniu siatkówki zmienia się ostatnio jak w kalejdoskopie.

W poprzednim numerze „ReWizji Tomaszowskich” pisaliśmy o decyzji włodarzy klubu dot. dalszej przyszłości zespołu juniorów, który został zastąpiony młodszymi grupami młodzieżowymi. Najstarsza sekcja Kudłatego tymczasem miała rozpoczynać przygotowania do swojego kolejnego, trzeciego sezonu w historii. Ostatecznie zadecydowano jednak inaczej. – Z przykrością musimy ogłosić, iż w obecnym sezonie nie wystartujemy w rozgrywkach trzeciej ligi mężczyzn. Na niespełna miesiąc przed inauguracją rozgrywek zmuszeni jesteśmy podjąć tak drastyczne kroki – zaczął wiceprezes TSS Kudłaty, Patryk Nowak. – Sytuacja ta spowodowana jest faktem, iż mamy zbyt mało zawodników do gry. Ze składu z poprzedniego sezonu odpadło kilku zawodników, a niestety nasz region jest bardzo ubogi w siatkarzy i nie mamy możliwości, aby zastąpić ich zawodnikami podobnej klasy. Tworząc trzecioligową męską drużynę siatkarską chcieliśmy się z roku na rok rozwijać, iść do przodu, stawiać sobie coraz to ambitniejsze cele. Z tego raptem dwuletniego doświadczenia uczestniczenia w rozgrywkach wojewódzkich mamy pogląd, jak to wygląda od wewnątrz. Naszym celem jest stworzenie stabilnej drużyny choćby na dotychczasowym poziomie rozgrywek. Zależy nam na tym, aby w drużynie było kilkunastu zawodników, których przed każdym kolejnym meczem nie trzeba będzie „wydzwaniać” i dosłownie prosić ich, żeby pojechali na mecz, bo nie mamy nawet siedmiu zawodników do gry. Tak się zdarzało w poprzednim sezonie, mało tego sam byłem zmuszony na stare lata, aby brać udział w rozgrywkach. Nadal uważam, iż mając w składzie takich siatkarzy jak Grzegorz Barczuk, Łukasz Mazur, Przemysław Kubów czy Paweł Anioł ta drużyna przy dwóch treningach w tygodniu byłaby w pierwszej trójce rozgrywek. Niestety to, co najważniejsze, czyli życie prywatne, jak również i obowiązki zawodowe nie pozwoliły chłopakom na spełnianie swoich pasji związanych z siatkówką – tymi słowami Patryk Nowak wyjaśnił, dlaczego w sezonie 2019/2020 Tomaszów nie będzie miał swojej męskiej reprezentacji w piłce siatkowej seniorów.

Myli się jednak ten, kto myśli, że TSS Kudłaty zawiesza całkowicie swoją działalność. – Mamy nadzieje, że niebawem będzie jeszcze o nas głośno w środowisku siatkarskim. Jak zapewne Państwo wiecie od około miesiąca prowadzimy zajęcia z chłopcami z roczników 2007 i młodszymi z zakresu piłki siatkowej. Mamy nadzieję, iż w przyszłości to właśnie ci chłopcy będą reprezentować nasze miasto w rozgrywkach trzeciej ligi, a być może nawet wyższej. Oczywiście chcemy, przechodzili oni przez każdy etap rozgrywek młodzieżowych po kolei, co da im możliwość odpowiedniego wyszkolenia i zdobycia odpowiednich umiejętności – naświetlił plany na najbliższy czas wiceprezes TSS Kudłaty.

Patryk Nowak zapytany o to, czy rzeczywiście liczy na duży odzew, odpowiada zdecydowanie: – Nasza propozycja treningów piłki siatkowej chłopców spotkała się z dość dużym zainteresowaniem i zarazem ciekawością. Na pierwszych zajęciach zjawiło się raptem pięciu chłopców, ale za to na kolejnych frekwencja wyniosła 12-16 chłopców, a mamy nadzieje, że to dopiero początek. Jak się okazuje nie wszyscy marzą, aby zostać Lewandowskim, niektórzy są pasjonatami siatkówki, do czego na pewno przyczyniły się sukcesy naszej reprezentacji. Mało tego, okazało się, że udziałem w naszych zajęciach jest również zainteresowanych kilka dziewczynek. Oczywiście nie mamy zamiaru nikomu zabraniać, trenować piłki siatkowej i jeżeli mają ochotę trenować u nas dziewczynki, to żaden problem – zapraszamy również je. Zajęcia odbywają się we wtorki i piątki o godzinie 16:00 w Zespole Szkół nr 2 im. Generała Władysława Sikorskiego w Tomaszowie Lubelskim przy ul. Żwirki i Wigury 3 – zachęcił na koniec nasz rozmówca.

Ponadto TSS Kudłaty jest organizatorem, już po raz piąty, Tomaszowskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki, o której wynikach na bieżąco informujemy na naszych łamach. 16 października została rozegrana pierwsza kolejka sezonu 2019/2020, w którym bierze udział siedem drużyn.

Kamil Kmieć

 

źr. Rewizje Tomaszowskie