Trzecia edycja programu edukacyjnego Twoja Energia na Kresach

Lolek Wiatrolek i jego przyjaciele: Jagoda Woda, Patryczek Płomyczek, Janek Wulkanek, Basia Biomasa i Witek Pożytek byli przewodnikami w niezwykłej podróży po świecie odnawialnych źródeł energii w szkołach na Kresach. Przed świętami uczniów odwiedzili eksperci programu „Twoja Energia” w ramach trzeciej edycji projektu edukacyjnego realizowanego przez EDP Renewables, inwestora farm wiatrowych.

Tegoroczny program „Twoja Energia” objął swoim zasięgiem niemal 300 uczniów szkół podstawowych na Kresach. „W ramach zajęć edukacyjnych dzieci w klasach od I do III omawiały zagadnienia związane z odnawialnymi źródłami energii. Tematem przewodnim tegorocznej edycji był wiatr – mówi Agnieszka Śledzińska, prowadząca lekcje. – Dzieci dowiedziały się m.in. jak powstaje energia wiatrowa i odkryły tajniki działania farm wiatrowych – dodaje.

Lekcje były podróżami w świat energii odnawialnej w towarzystwie bohaterów reprezentujących każdy z rodzajów energii: słoneczną, wodną, wiatrową, geotermalną i pochodzącą z biomasy. Poprzez eksperymenty, animacje i opowieści dzieci zdobyły wiedzę o każdym ze źródeł zielonej energii. Uczniowie w ramach lekcji dowiedzieli się jak dbać o środowisko naturalne na przykładach codziennych czynności. Pedagodzy prowadzący zajęcia przedstawili także metody na ekologiczne i oszczędne korzystanie z prądu.

Scenariusze zajęć angażują najmłodszych do zdobywania wiedzy poprzez doświadczenia. To szczególnie podoba się dzieciom – mówi Anna Świca, dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Majdanie Górnym, który uczestniczył w tegorocznej edycji programu – Temat odnawialnych źródeł energii nie jest najczęściej szeroko podejmowany podczas zajęć, dlatego dodatkowa lekcja na ten temat, a zwłaszcza w ciekawej formie, jest dla dzieci atrakcją. Cieszę się, że moi uczniowie mogli z niej skorzystać – dodaje.

Program Twoja Energia szczególnie interesuje najmłodszych, ponieważ pokazuje odnawialne źródła energii w nietuzinkowy sposób. Dzieci świetnie się bawią, a dodatkowo uczą troski o środowisko naturalne – podsumowuje przedstawiciel EDP Renewables Polska.

********
EDP Renewables w Polsce
EDPR to jeden z największych w kraju producentów energii wiatrowej o łącznej zainstalowanej mocy przekraczającej 450 MW.
Zatrudniając ponad 40 specjalistów, EDPR jest operatorem siedmiu farm wiatrowych w całym kraju: Margonin i Pawłowo (Wielkopolska), Korsze (Warmia i Mazury), Iłża (Mazowsze), Radziejów (Kujawy), Tomaszów i Tyszowce (Lubelszczyzna).

EDP Renewables na świecie
EDP Renewables (Euronext: EDPR) jest światowym liderem w dziedzinie energii odnawialnej i czwartym co do wielkości producentem energii wiatrowej. Ze stałym portfelem projektów, aktywami najwyższej jakości i liderem na rynku w zakresie możliwości eksploatacji, EDPR przeszła wyjątkowy rozwój w ostatnich latach i aktualnie jest obecna w 12 rynkach (Belgii, Brazylii, Kanadzie, Hiszpanii, Stanach Zjednoczonych, Francji, Włoszech, Polski, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Rumunii i Meksyku). Energias de Portugal, S.A. („EDP”), główny akcjonariusz EDPR, jest wiodącym przedsiębiorstwem energetycznym w tworzeniu wartości, innowacyjności i zrównoważonego rozwoju. EDP jest największą grupą przemysłową w Portugalii i jedyną portugalską spółką, wchodzącą w skład Dow Jones Sustainability (World i STOXX).

Więcej informacji na temat EDPR: .