Trzech nieodpowiedzialnych kierujących z promilami i jeden na zakazie

W miniony piątek policjanci z tomaszowskiej drogówki i dzielnicowy z posterunku w Łaszczowie zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Każdy z nich miał wytłumaczenie swojego karygodnego zachowania. Rekordzista miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Wsiadł za kierownicę samochodu bo… chciał zrobić dobry uczynek, pomóc koledze w zakupach.

W piątkowe popołudnie na terenie powiatu tomaszowskiego policjanci zatrzymali trzech kierujących. Do pierwszego zdarzenia doszło tuż po godz. 12:00 w Tomaszowie Lubelskim. Policjanci zatrzymali do kontroli kierującego mercedesem. Od 35-latka czuć było alkohol. Kiedy funkcjonariusze przeprowadzili badanie stanu trzeźwości, okazało się, że mężczyzna ma prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Twierdził, że wsiadł w samochód, bo chciał pomóc koledze w zakupach. Jak się okazało miał jeszcze coś na sumieniu. Kierował pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Kilka godzin później w miejscowości Wólka Pukarzowska dzielnicowy z posterunku w Łaszczowie, podczas obchodu rejonu służbowego zauważył samochód marki Audi, który porusza się całą szerokością jezdni. Jak się okazało 58-letni mieszkaniec gminy Rachanie był kompletnie pijany. Kiedy wysiadł z samochodu miał wyraźny problem z utrzymaniem równowagi i trudności z mową. Miał  ponad dwa promile.

Trzecim nieodpowiedzialnym kierowcą był 61-latek z Tomaszowa Lubelskiego. Został 
zatrzymany przez tomaszowską drogówkę po godz. 16:00, kiedy jeździł ulicami miasta volkswagenem mając ponad pół promila alkoholu. Mężczyzna tłumaczył, że rano wypił tylko wino i myślał, że jest już trzeźwy.  

Za nieodpowiedzialne zachowanie wszyscy kierujący odpowiedzą przed sądem.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski