Trudna przeprawa lidera, który jednak wywozi komplet punktów. Tomasovia – Siarka Tarnobrzeg 2:3

W środę 18 sierpnia rozegrana została 3 kolejka spotkań o mistrzostwo III ligi grupa IV. Piłkarze Tomasovii w ramach wspomnianej kolejki po raz drugi rozegrali mecz przed własnymi kibicami, a ich rywalem była Siarka Tarnobrzeg, czyli lider rozgrywek Faworyt nie zawiódł swoich kibiców i niestety zgarnął komplet punktów, lecz na to zwycięstwo podopieczni trenera Sławomira Majaka musieli się ciężko napracować.

Wszystko za sprawą dobrej postawy piłkarzy Tomasovii, którzy nie wystraszyli się wyżej notowanego rywala i  toczyli z nim wyrównany pojedynek. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście. W 12 min mieli oni rzut rożny i po dośrodkowaniu w szesnastkę tomaszowian uderzeniem głową Marcin Stefanik posłał piłkę do bramki. Stracony gol nie załamał naszych zawodników, którzy już dwie minuty później mogli wyrównać, jednak futbolówka po potężnym uderzeniu Damiana Szuty z dystansu zatrzymała się na poprzeczce bramki gości. Po pierwszej połowie był więc remis. Jeśli podopieczni trenera Babiarza mieli swój plan na drugą połowę, a zapewne mieli, to runął on już w pierwszej minucie po przerwie. Po akcji Siarki i dośrodkowaniu z lewego skrzydła obrońcy „niebiesko-białych” pozostawili w polu karnym zupełnie niepilnowanego Pawła Mroza, a ten nie zwykł marnować takich okazji i uderzeniem głową dał ponowne prowadzenie swojej drużynie. W jeszcze trudniejszej sytuacji piłkarze Tomasovii znaleźli się w 77 min, gdy przypomniał o sobie były zawodnik naszego klubu Krzysztof Zawiślak, który wypuścił w bój Dawida Bałdygę, a ten będąc oko w oko z Łukaszem Bartoszykiem ze stoickim spokojem posłał piłkę do siatki. W tym momencie, wydawało się, że jest już po meczu. Jednak w 81 min Michał Bierzało sfaulował w swoim polu karnym Jakuba Szutę i arbiter podyktował rzut karny. Pewnym wykonawcą jedenastki okazał się kapitan zespołu Damian Szuta, dla którego był to drugi gol w tym meczu. Do samego końca spotkania tomaszowianie walczyli o trzeciego gola, natomiast rywale pilnowali wyniku, co im się w końcowym rozrachunku udało.

Po 3 rozegranych kolejkach nasz zespół zajmuje 16 miejsce w tabeli. Teraz przed nimi mecz z Sokołem Sieniawa, który rozegrany zostanie w najbliższą niedzielę 22 sierpnia o godz. 17:00.

Tomasovia – Siarka Tarnobrzeg 2:3  ( 1:1 )

bramki: D.Szuta 35′, 81′ (z rzutu karnego) – Stefanik 12′, Mróz 46′, Bałdyga 77′

Tomasovia: 1. Bartoszyk – 16. Pleskacz (2.Wójtowicz 85′), 13. Zozulia, 5. Chmura, 4. Czarniecki (8. M.Żurawski 85′) – 11. Skiba, 6.Słotwiński (17. Baran 77′), 15. Kycko (10. Smoła), 9. Dorosz, 18. D.Szuta – 7. J.Szuta

Żółte kartki: Skiba – Zawiślak, Biedrzało, Rogala

Sędzia: Patryk Świerczek (główny), Sławek Pudło, Radosław Kraj (asystenci) – KS Brzesko