Tragiczny wypadek z udziałem motocyklisty

Do śmiertelnego wypadku doszło wczoraj w miejscowości Dobużek. Wstępne ustalenia wskazują na to, że 20-letni kierujący Audi podczas manewru zawracania i włączania się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu za nim motocykliście. W wyniku zderzenia pojazdów kierujący jednośladem 52- latek zginął na miejscu. 20 – latek został zatrzymany. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi do 8 lat więzienia.

Do tego wypadku doszło wczoraj po południu w miejscowości Dobużek. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 20 – letni kierowca Audi jadąc w kierunku miejscowości Tyszowce nagle zawrócił pojazd na pobliskim wjeździe. Następnie, włączając się do ruchu nie zauważył kierującego motocyklem marki Yamaha, który jechał za nim.  Doszło do zderzenia się pojazdów.

Jednośladem kierował 52-letni mieszkaniec gminy Tyszowce. Niestety pomimo prowadzonej reanimacji, życia mężczyzny nie udało się uratować, zmarł na miejscu.

20-latek z gminy Tyszowce, który kierował Audi był trzeźwy. Mężczyzna podróżował z trzema pasażerami. Na skutek zdarzenia nie odnieśli żadnych obrażeń.

Obecnie pod nadzorem prokuratora ustalamy wszelkie okoliczności tego tragicznego wypadku.
 

źr. KPP Tomaszów Lubelski