Tragiczny pożar w Machnowie Nowym

Policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają okoliczności tragicznego w skutkach pożaru domu, do którego doszło w piątek w Machnowie Nowym. W pożarze zginął 57-letni brat właściciela posesji. 66-letni właściciel posesji trafił do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W piątek około godziny 7:00 dyżurny tomaszowskiej policji został poinformowany o pożarze budynku mieszkalnego w Machnowie Nowym. Wydobywający się z budynku dym zauważył mieszkający w sąsiedniej posesji mężczyzna, który pomógł wydostać się z budynku 66-letniemu sąsiadowi oraz o pożarze powiadomił służby ratunkowe.

W trakcie prowadzonej akcji ratowniczo-gaśniczej, w budynku strażacy odnaleźli ciało 57-letniego brata właściciela posesji, mieszkańca woj. śląskiego. Mężczyzny nie udało się uratować.

Na miejscu zdarzenia policjanci pod nadzorem prokuratora wykonali czynności procesowe. Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji. Prowadzone w tej sprawie postępowanie wyjaśni dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski / fot : OSP Lubycza Królewska