Trafiali tylko tomaszowianie. Tomasovia – POM Iskra Piotrowice 5:1

Po serii spotkań wyjazdowych piłkarze Tomasovii rozegrali dzisiaj mecz ligowy przed własną publicznością. W ramach XII kolejki o mistrzostwo IV ligi nasz zespół podejmował drużynę POM Iskra Piotrowice, która przed dzisiejszym pojedynkiem zajmowała w ligowej tabeli 8 miejsce, natomiast nasza drużyna była trzecia. Faworyta tego meczu nietrudno było więc wskazać, a niewiadomą pozostawało, czy faworyt stanie na wysokości zadania. Ostatnia wizyta drużyny z Piotrowic na tomaszowskim stadionie  zakończyła się utratą 8 bramek i kibice zastanawiali się, czy „niebiesko-biali” poprawią znacznie swój dorobek bramkowy. Zespół gości po raz kolejny nie będzie zbyt miło wspominał wizyty w Tomaszowie Lubelskim, ponieważ przegrał 5:1. Tomaszowianie po ostatniej porażce w meczu na szczycie wybiegli na murawę mocno zmobilizowani, by sięgnąć po zwycięstwo i szybko przechylili szalę na swoją korzyść. Wystarczyła jedna połowa, po której było 4:0, aby drużynie z Piotrowic wybić z głowy marzenia, o jakiejkolwiek zdobyczy punktowej. Na pocieszenie pozostał im gol honorowy, po trafieniu samobójczym Michała Towbina. 

 

Po tym zwycięstwie Tomasovia powróciła na drugie miejsce w tabeli. W najbliższą sobotę naszych piłkarzy czeka o wiele trudniejsze zadanie, ponieważ czeka ich mecz w Zawadzie z Gryfem Gmina Zamość. Ten pojedynek zostanie rozegrany w sobotę 5 listopada o godz. 13:00.

 

Tomasovia – POM Iskra Piotrowice  5:1  ( 4:0 )

bramki: Szuta 15′, Smoła 22′ (z karnego), 34′, Drapsa 36′, 46′ – Towbin 66′ (samobójcza)

 

Tomasovia: 1. Bartoszyk – 16. Pleskacz ( 13. Wawrzusiszyn 60′ ), 3. Piatnoczka, 2. Popko ( 4. Błajda 79′ ), 5. Avdieiev – 8. Wojtowicz, 14. Ostrovskyi ( 9. Żerucha 60′ ), 10. Smoła ( 7. Towbin 62′ ), 6. Słotwiński (15. Krosman 62′ ), 18. Szuta – 11. Drapsa (17. Baran 79′ )

 

Żółte kartki: Popko -Wójcik

 

Sędzia: Marcin Kluk (główny), Mariusz Słoboda i Tomasz Buczkowski (asystenci) – OKS Zamość

 

Widzów: 300