Tomaszowscy policjanci z wizytą na półkoloniach

68-91714_gW okresie letnim realizowany jest program „Bezpieczne wakacje”, w ramach którego funkcjonariusze prowadzą spotkania z dziećmi i młodzieżą. Działania prewencyjne mają na celu propagowanie bezpiecznych form wypoczynku oraz poprawę bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży.

Wczoraj tomaszowscy policjanci odwiedzili dzieci przebywające na półkoloniach w Szkole Podstawowej Nr 3 w Tomaszowie Lubelskim, w „Stadninie pod Lasem” w Dąbrowie Tomaszowskiej oraz w świetlicy w Rogóźnie. Podczas tych spotkań policjanci omawiali jak bezpiecznie spędzać czas. Przedstawione zostały również takie zagadnienia jak „Nie ufaj obcemu”, bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz bezpieczne zachowanie się nad wodą.

Policjanci przypomnieli również numer telefonów alarmowych oraz sposób postępowania w sytuacjach zagrożenia życia. Policjanci rozdali również wszystkim uczestnikom spotkań ulotki dotyczące bezpiecznych wakacji. W dniu 18 lipca 2016 r. w ramach Dnia otwartego jednostki grupa dzieci wspólnie z Dziekanem ks Grzegorzem Chabrosem z Parafii św. Józefa odwiedziły tomaszowską Komendę Powiatową Policji. Dzieci zapoznano z pracą policjantów, pokazano również strzelnicę , siłownię oraz sprzęt będący na wyposażeniu Policji. Dodatkową atrakcją był pokaz tresury psa służbowego.

źr. KPP w Tomaszowie Lubelskim