Tomaszowscy policjanci uczcili Święto Policji

Z okazji 103-lecia powołania Policji Państwowej w tomaszowskiej komendzie odbyły się uroczystości upamiętniające to wydarzenia. Podczas uroczystości wręczone zostały akty nominacyjne na wyższe stopnie policyjne oraz medale związkowe dla wyróżnionych funkcjonariuszy. Nie zabrakło życzeń i podziękowań za zaangażowanie i trud wkładany w codzienną służbę.

W tym roku obchodzimy 103 rocznicę powołania Policji Państwowej. W miniony piątek tomaszowscy policjanci celebrowali to święto podczas uroczystej zbiórki. W uroczystości uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie nadkomisarz Olgierd Oleksiak, który wspólnie z Komendantem Powiatowym Policji w Tomaszowie Lubelskim inspektorem Arturem Deryło wręczyli policjantom nominacje na wyższe stopnie służbowe. Łącznie awansowanych zostało 68 funkcjonariuszy. W korpusie oficerów starszych awanse otrzymało – 2 policjantów, 2 – w korpusie oficerów młodszych, 33 – w korpusie aspirantów, 27 – w korpusie podoficerów, 4- w korpusie szeregowych.

Podczas uroczystości padło wiele podziękowań i słów uznania dla policjantów i pracowników Policji ze strony przełożonych oraz zaproszonych gości. Wydarzenia ostatnich miesięcy związane z pandemią oraz wojną w Ukrainie pokazały, że wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu są możliwe dzięki dialogowi i współpracy z władzą państwową i samorządową oraz działającymi na terenie powiatu służbami, za która w okolicznościowym przemówieniu podziękował inspektor Artur Deryło.

Podczas piątkowych obchodów święta Policji, Zarząd Terenowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w dowód uznania wyróżnił 7 funkcjonariuszy, którzy na tę okoliczność otrzymali medale związkowe.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski