Tomaszowianin w finałach mistrzostw Polski w siatkówce

hub2

       Już po raz drugi w historii najlepsi juniorzy w Polsce zawitali do Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku, by stanąć do rywalizacji o mistrzostwo kraju. Osiem drużyn zostało rozlosowanych na dwie grupy – po dwie najlepsze z każdej awansują do półfinałów, a ich zwycięzcy spotkają się w finale. Awans do finałów uzyskały następujące ekipy:
grupa A
Exact Systems Norwid Częstochowa
BKS Chemik Bydgoszcz
AKS V LO Rzeszów
MKS MDK Warszawa

zesp
grupa B
Jastrzębski Węgiel
UMKS MOS Wola Warszawa
Trefl Gdańsk SA
EKS Skra Bełchatów
Pomimo, że w Tomaszowie nie ma sekcji piłki siatkowej mężczyzn mieliśmy w finałach swojego reprezentanta, a to za sprawą Huberta Piwowarczyka. Hubert na co dzień jest zawodnikiem i uczniem SMS Spała, ale w finałach reprezentuje barwy Chemika Bydgoszcz. Trenerzy z Bydgoszczy szukając wzmocnień wypożyczyli byłego reprezentanta Polski kadetów by ten pomógł im walczyć o siatkarski prymat w Polsce w kategorii juniorów. Nie do końca udało się zrealizować to zadanie bo siatkarze z Bydgoszczy wywalczyli piąte miejsce. Jednak trener i sami zawodnicy byli bardzo zadowoleni. Jak zgodnie twierdzili, że sam fakt udziału w finałach to wielkie wyróżnienie. W meczu o piąte miejsce Hubert i jego koledzy pokonali zespół Trefla Gdańsk 3:1. W wielkim finale spotkają się zawodnicy z Rzeszowa i Jastrzębia.

hubihan
Na zdjęciu powyżej Hubert Piwowarczyk z siostrą Hanią, która na co dzień również trenuje siatkówkę. Hania jest zawodniczką UKS Sokół 3 Tomaszów Lubelski, klubu działającego przy szkole podstawowej nr 3. Talent Hani docenili trenerzy TKS Tomasovia zapraszając ją na treningi ze starszymi siatkarkami.
Hubertowi i Hani życzymy dalszych sukcesów i trzymamy za nich kciuki.

I.H.