Tomasovia powalczy o I ligę!!! TKS Tomasovia AZS UMCS Lublin 3:1


Siatkarki TKS Tomasovia w sobotni wieczór odniosły arcyważne zwycięstwo nad lokalnym rywalem AZS UMCS Lublin. Wygrana miała podwójną wartość ponieważ Tomaszowianki udowodniły, że są w województwie najlepszym żeńskim zespołem, a ponadto wygrana zapewniła im grę o awans do I ligi.
Początek spotkania to bardzo dobra gra podopiecznych Jacka Rutkowskiego, które zagrały bardzo dobrą partię. W efekcie Lublinianki wygrywają pierwszego seta do 14. Większość kibiców przecierała oczy ze zdumienia gdyż nie poznawali oni swoich pupilek, które w tym secie raziły nieskutecznymi atakami.
II set to już całkiem inna partia w wykonaniu podopiecznych Stanisława Kaniewskiego i Jerzego Senejko. Dziewczyny pokazały swoje doświadczenie i ogranie na ligowych boiskach. AZS UMCS przegrywa do 19. Decydująca parta meczu rozegrała się w trzeciej odsłonie gdzie mecz toczył się punkt za punkt i do rozstrzygnięcia seta potrzebna była gra na przewagi. Tu ponownie siatkarki z Tomaszowa cieszyły się z wygranej, która przyszła im po ciężkiej walce 28:26.
Czwarty set to koncertowa gra Marty Jasiewicz i jej koleżanek. Tomasovia prowadziła już 16:10 i wydawało się że lada moment mecz zakończy się wygraną gospodyń. To, że AZS to bardzo waleczna drużyna wszyscy wiedzieli bardzo dobrze. Udowodniły to i w meczu z Tomasovią gdyż doprowadziły do wyniku 17:18. Wtedy na zagrywkę powędrowała Daria Szubiak i bardzo dobrą zagrywką wyprowadziła TKS na kilku punktów przewagi. W efekcie gospodynie wygrywają do 20 spychając swoje dzisiejsze rywalki do strefy spadkowej.
Tomasovia w półfinale walki o awans do I ligi zmierzy się z ekipą Grupa Azoty PWSZ Tarnów. W drugim meczu zmierzą się siatkarki zJarosławia i Mielca.

TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski – AZS UMCS Lublin 3:1 ((14:25, 25:19, 28:26, 25:20)

Tomasovia Tomaszów Lub.: Agata Bartłomiejczyk, Aleksandra Czerniawska, Małgorzata Hajduk, Daria Szubiak, Marta Jasiewicz, Marta Cichoń, Paulina Czekajska (libero), Patrycja Kaniewska, Sylwia Szeliga

AZS UMCS Lublin: Magdalena Bogusz, Natalia Gieroba, Dorota Matacz, Aleksandra Dudek, Sylwia Obszyńska, Adrianna Nejkauf, Paulina Bryła (libero), Katarzyna Bogdańska (libero), Sylwia Olejnik, Aleksandra Krzyżak, Marta Jasińska.

Pozostałe wyniki 14 kolejki:

Radomka Radom – Szóstka Mielec 1:3 (13:25, 25:23, 15:25, 4:25 )
SAN-Pajda Jarosław – Marba Sędziszów Młp. 3:1 (25:21, 25:11, 26:28, 25:20)
PWSZ Tarnów – MOSiR Jasło 3:0 (5:12, 25:18, 25:18)

I.H.