Tarnów bliżej awansu….TKS Tomasovia – PWSZ Tarnów 0:3

foto: facebook

Gorycz porażki musiały przełknąć siatkarki TKS Tomasovia, które w sobotni wieczór przegrały z PWSZ Tarnów. Podopieczne Stanisława Kaniewskiego i Jerzego Senejko podeszły do pierwszego meczu play – off bez wiary w zwycięstwo i nie potrafiły przeciwstawić się dobrze dysponowanym zawodniczkom z Tarnowa.
Pierwszy set zaczął się od wzajemnej wymiany ciosów i mecz do stanu 7 :7 toczył się punkt za punkt, potem jednak przyjezdne odskakiwały na kilka punktów i spokojnie wygrywają seta.
Drugi set to najsłabszy w wykonaniu Tomaszowianek. Porażka do 11 sama mówi za siebie.
W trzecim secie kibice mieli prawo myśleć że los się odwróci, bo początek to bardzo dobra gra Tomasovii. Prowadzenie było po stronie gospodyń tylko do stanu 17:17 potem powtórzył się scenariusz z pierwszego seta. W konsekwencji porażka do 19, a w całym meczu 3:0.
Szansa do rehabilitacji będzie już za tydzień w Tarnowie gdzie Tomasovia będzie miała ostatnią możliwość walki o pierwsze miejsce premiujące do gry w turnieju finałowym o awans do 1 ligi.
W przypadku porażki zagrają o trzecie miejsce.

TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski – PWSZ Tarnów 0:3 (17:25, 11:25, 19:25)

TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski: Marta Cichoń, Daria Szubiak, Małgorzata Hajduk, Marta Jasiewicz, Aleksandra Czerniawska, Agata Bartłomiejczyk, libero Paulina Czekajska oraz Patrycja Kaniewska, Martyna Dzida, Gabriela Kostur.

Wynik drugiego półfinału:
Szóstka Mielec – SAN-Pajda Jarosław 3:0 (25:17, 25:19, 25:18)

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z meczu

I.H.