Szóstoklasista wśród najlepszych historyków

411x0_zs-krynice-gabriel-stryczekJeden z najlepszych w województwie lubelskim młodych historyków uczy się w Szkole Podstawowej im. Romualda Traugutta w Krynicach. Gabriel Stryczek z klasy szóstej został laureatem Konkursu Historycznego, organizowanego przez lubelskiego kuratora oświaty.

Rywalizacja rozpoczęła się jesienią ubiegłego roku, gdy w szkołach był organizowany pierwszy etap konkursu. Jego uczestnicy rozwiązywali test, dotyczący starożytności i średniowiecza. Podobna tematyka obowiązywała w kolejnej fazie zmagań, w której wzięli udział najlepsi uczniowie z powiatu tomaszowskiego. Nominacje do finału wojewódzkiego, ze wszystkich powiatów, zdobyło prawie 130 młodych historyków, którzy na tym etapie musieli się wykazać wiedzą przede wszystkim na temat wydarzeń z 19, 20 i 21 wieku.

Na liście laureatów znalazły się 34 osoby, w tym Gabriel Stryczek, który jest prawdziwym pasjonatem historii.

– Praca z nim to przyjemność, ponieważ z własnej inicjatywy szuka informacji i bardzo dużo czyta. Najbardziej interesuje się bitwami w różnych okresach historycznych – mówi nauczycielka Alina Perdun, która przygotowywała go do konkursu.

Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się za kilka tygodni w Lublinie.

źr. krynice.pl / fot. ZS w Krynicach