Szkoła Podstawowa nr 1 im. Orląt Lwowskich w Tomaszowie Lubelskim otworzyła sezon narciarski.

W dniach 17-20 grudnia 2018r, odbył się kolejny już wyjazd narciarsko – snowboardowy do Kluszkowiec, zorganizowany wspólnie przez Szkołę Podstawową nr 1

  1. Orląt Lwowskich w Tomaszowie Lubelskim, I Liceum Ogólnokształcące w Zamościu i ZS nr 1 im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim. Głównymi organizatorami obozu byli nauczyciele wychowania fizycznego z w/w szkół: Tomasz Kulczyński, Edyta Zabandżała, , Maciej Kokoszka i Krzysztof Wróbel, którzy pełnili równocześnie rolę opiekunów i instruktorów narciarstwa zjazdowego .

Nasza grupa liczyła 61 uczestników i jak „wtargnęliśmy” na stok –  Góra Wdżar ( bo na niej usytuowany jest Ośrodek Narciarki Czorsztyn –Ski) zaczęła tętnić życiem J.Nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszych warunków narciarskich,  były wyśmienite! Słońce, temp. -2, świetnie przygotowane trasy czego chcieć więcej…

Przez cztery dni pod okiem instruktorów -(Tomasza Kulczyńskiego, Macieja  Kokoszki, Krzysztofa Wróbla i Krystiana Majkutewicza) uczniowie szlifowali technikę jazdy na nartach i snowboardzie po zboczach góry  Wdżar,  767m.n.p.m.

Pomimo intensywnych zajęć na stoku, atmosfera na obozie była wyśmienita, a w godzinach  wieczornych uczestników nie opuszczało poczucie humoru i bawiliśmy się doskonale.  

Nasz wyjazd  był otwarciem  tegorocznego sezonu narciarskiego 2018/2019 i już nie możemy się doczekać następnego który planujemy w marcu. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy. Zdobyliśmy kolejne doświadczenia i mamy zamiar kontynuować takie przedsięwzięcia w następnych latach, wzbogacając tym samym ofertę szkoły dla obecnych i przyszłych uczniów naszej szkoły.

 

Z narciarskim pozdrowieniem i do zobaczenia na stokach

 

źr. materiał nadesłany