Szczęśliwa trzynastka. Huczwa Tyszowce – Tomasovia 1:4 (film)

W ramach XI kolejki o mistrzostwo IV ligi doszło w niedzielne popołudnie do meczu derbowego, w którym Huczwa Tyszowce podejmowała na własnym boisku drużynę Tomasovii. Jako że mecz był rozgrywany 13 października ci bardziej przesądni kibice obu drużyn zastanawiali się dla kogo ta data okaże się pechowa, a dla kogo szczęśliwa. Sympatycy tomaszowian dodatkowo zastanawiali się, czy podopiecznym trenera Pawła Babiarza uda się rewanż za niespodziewaną porażkę w poprzednim sezonie 1:2. Mecz rozpoczął się niefortunnie dla „niebiesko-białych” gdyż już w 11 minucie bramkę z rzutu karnego zdobył niezawodny w drużynie gospodarzy Damian Ziółkowski. Na szczęście to były miłe złego początki dla miejscowych kibiców, ponieważ Tomasovia jeszcze przed przerwą wyrównała za sprawą trafienia Macieja Stożka. Druga część meczu to już zdecydowana przewaga tomaszowian, którzy trzykrotnie trafiali do bramki Huczwy i tym samym odnieśli pewne i zasłużone zwycięstwo.

Po 11 kolejkach w ligowej tabeli prowadzi Lewart Lubartów, który ma 4 punkty przewagi nad Tomasovią. I właśnie te dwie drużyny zmierzą się w najbliższy weekend w niedzielę 20 października o godz. 15:00 na stadionie w Tomaszowie Lubelskim. Już dziś zapraszamy na ten mecz serdecznie sympatyków naszego zespołu.

Skróty

Huczwa Tyszowce – Tomasovia 1:4 (1 :1 )

bramki: Ziółkowski 11′ (z rzutu karnego) – Stożek 33′, Baran 61′, Cain 74′, D.Szuta 89′

Tomasovia: Krawczyk – D.Szuta, Smoła, Chmura, Łeń – Towbin (58′ Baran), Żerucha (70′ J.Szuta), Turewicz (58′ Żurawski), Stożek, Pleskacz (86′ Witkowski) – Cain (77′ Krosman)

Żółte kartki: Sara, Anioł, Boiko (Huczwa)

Sędzia: Paweł Tucki (główny), Mariusz Słoboda, Bernard Kostrubiec (asystenci) – OKS Zamość