Święto policji przy nowym posterunku w Ulhówku

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek wziął udział w Powiatowym Święcie Policji w powiecie tomaszowskim w miejscowości Ulhówek obok niedawno odtworzonego posterunku policji w Ulhówku.
 
– O bezpieczeństwie w ostatnich dniach i ostatnich miesiącach słyszymy niemal codziennie, a i sami, pod wpływem informacji, które do nas z mediów docierają każdego niemal dnia, wszyscy też pewnie o tym bezpieczeństwie mówimy. Mówiła o nim wczoraj nawet pierwsza dama Stanów Zjednoczonych, nie wspominając o prezydencie USA, bo przecież całe to wczorajsze wydarzenie i całe to przemówienie poświęcone było bezpieczeństwu i prawu do bezpieczeństwa, które ma każdy człowiek, bez względu na to, gdzie się znajduje, gdzie żyje, w jakiej miejscowości, czy w jakim regionie i w jakim miejscu na świecie. Bez bezpieczeństwa nie jesteśmy w stanie się rozwijać – powiedział wojewoda Czarnek nawiązując do obecności Donalda Trampa w Warszawie.
 
– Wszyscy mamy pełną świadomość tego, że trwa dzisiaj walka i to nie na świecie daleko, ale również tu w Europie, trwa walka cywilizacyjna, trwa walka o przetrwanie cywilizacji łacińskiej, o przetrwanie cywilizacji Zachodu – zaznaczył wojewoda.
 
– Bezpieczeństwo to jest również kwestia naszej codzienności. Codziennie chcemy żyć bezpiecznie, codziennie chcemy bezpiecznie iść do pracy, chcemy bezpiecznie wysyłać do szkoły nasze dzieci i chcemy, żeby w te wakacje dzieci bezpiecznie spędzały wolny czas. (…) To, że czujemy się bezpiecznie, bo Polska na tle innych krajów europejskich jest naprawdę bezpieczna, to nie jest kwestia wyłącznie polityki, ale to jest kwestia w szczególności Państwa, funkcjonariuszek i funkcjonariuszy polskiej policji w województwie lubelskim, w powiecie tomaszowskim, tu od niedawna na nowo w posterunku w Ulhuwku. To jest kwestia Państwa przygotowania, to jest kwestia Państwa wyszkolenia, wyposażenia, to jest też kwestia świetnego dowództwa, (…) to jest kwestia naprawdę oddania się służbie – mówił wojewoda przypominając, że województwo lubelskie jest w ścisłej czołówce bezpiecznych regionów w Polsce.
 
– Gratuluję powiatowi tomaszowskiemu i gminie Ulhówek, dlatego że tutaj ten posterunek jest bardzo potrzebny. Odnawianie posterunków w małych miejscowościach po wielkich błędach, jakie zrobiono w ostatnich latach poprzez likwidację tych posterunków, jest jednym z priorytetów obecnego rządu – dodał na koniec przemówienia Przemysław Czarnek.
 
Podniosły charakter policyjnego święta podkreśliła poprzedzająca je msza św. w miejscowym kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego, a także obecność orkiestry. Podczas uroczystości zostały wręczone awanse oraz nagrody najbardziej zasłużonym funkcjonariuszom policji z powiatu tomaszowskiego. Obok wojewody w uroczystościach udział wzięli komendant wojewódzki policji Paweł Dobrodziej, kierownictwo policji z powiatu tomaszowskiego oraz liczni samorządowcy.
 
Po części oficjalnej wojewoda wizytował niedawno odtworzony posterunek policji.

źr. LUW Lublin