Susiec: Ferie Zimowe 2018

Ferie zimowe to wymarzony czas dla dzieci. Gminny Ośrodek Kultury w Suścu razem z Biblioteką i Klubem „Prima”  na ten czas przygotował bogatą ofertę. Codziennie w GOK-u spędzało czas minimum trzydzieści dzieci, a bywały dni, kiedy było ich znacznie więcej. Ferie rozpoczęliśmy aktywnie, a mianowicie kuligiem połączonym z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.  Odbyły się również dwie wycieczki do Kina „Stylowy” w Zamościu na film „Tedi i mapa skarbów” nie omijając Mc Donalda oraz do Jarosławia gdzie odbyliśmy podróż w czasie zwiedzając „Podziemne Przejście Turystyczne” przedstawiające XV- wieczną historię Jarosławia.

Jednak największa atrakcją tych ferii była „Noc z Kulturą”. Grupa dzieci wraz z pracownikami GOK spędziła noc w Gminnym Ośrodku Kultury w Suścu. Była to niezapomniana noc pełna wrażeń zarówno dla dzieci jak i dla nas. Tej nocy w programie nie mogło zabraknąć spotkania z policją i ze strażą pożarną, detektywistycznych przygód, zabawy w chowanego, nocnej obserwacji nieba oraz wyprawy z przewodnikiem nad wodospad „Jelonek” czy na wieżę widokową.  

Dodatkowo podczas ferii odbył się Turniej Bilardowy oraz Gminny Turniej Tenisa Stołowego o „Puchar Wójta Gminy Susiec 2018”. Był to bardzo miły czas, spędzony w aktywny sposób. Mimo kapryśnej pogody ferie uważamy za udane. Podziękowania kierujemy przede wszystkim do dzieci i młodzieży, że tak chętnie uczestniczyły w naszych zajęciach oraz do rodziców którzy obdarzyli nas zaufaniem. Podziękowania należą się również mł.asp. Januszowi Piwko – dzielnicowemu Posterunku Policji w Suścu, Piotrowi Korkoszowi – prezes OSP Susiec wraz ze strażakami oraz Krzysztofowi Malcowi – leśniczemu Nadleśnictwa Józefów za pomoc w organizacji Nocy z Kulturą. 

Fotorelacja

źr. GOK Susiec