Sukces tomaszowskiej Orkiestry Dętej w Nałęczowie

W dniu 25 czerwca 2017 r. w Nałęczowie odbył się XXXII Wojewódzki Przegląd Orkiestr Dętych OSP pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego z udziałem ośmiu orkiestr z: Kiełczewic Górnych, Kraśnika, Lubartowa, Mełgwi, Niedrzwicy Kościelnej, Ostrowa Lubelskiego, Szastarki i Tomaszowa Lubelskiego. Orkiestry oceniane były w dwóch kategoriach: prezentacja gry w marszu i koncerty konkursowe.

      Każda orkiestra wykonała trzy utwory w tym obowiązkowo jeden kompozytora polskiego. Jurorzy w składzie: ppłk Adam Czajkowski – dyrektor i dyrygent Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego WP, mjr dr Marcin Ślązak – dyrygent Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego WP i por. Krystian Siwek – dowódca i dyrygent Orkiestry Sił Powietrznych WP w Bytomiu, po wysłuchaniu koncertów konkursowych, najwyżej ocenili:

I miejsce – orkiestra z Kiełczewic Górnych pod dyrekcją Marka Ziarkowskiego, która otrzymała główną nagrodę i puchar Marszałka Województwa Lubelskiego,
II miejsce – orkiestra z Mełgwi pod dyrekcją Rafała Maruszaka, która otrzymała puchar oraz nagrodę prezesa Zarządu OW ZOSP RP,
III miejsce zajęła orkiestra z Tomaszowa Lubelskiego pod dyrekcją Bogdana Pałczyńskiego, która otrzymała puchar i nagrodę Starosty Puławskiego.

 

źr. UM Tomaszów Lubelski