Stracili prawo jazdy, bo złamali przepisy

34692W ten weekend policjanci z tomaszowskiej drogówki zatrzymali trzech kierujących na podwójnym gazie. Ponadto zatrzymali trzem kierującym prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Wszyscy trzej w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o 50 km/h.

W piątek tuż przed 15 w Lubyczy Królewskiej drogówka zatrzymała golfa, którego kierowca przekroczył znacznie prędkość. 32-letni obywatel Ukrainy jechał w terenie zabudowanym 105 km/h. Chwile później w tej samej miejscowości policjanci podczas kontroli drogowej wyczuli woń alkoholu od kierującego. Po badaniu okazało się, że 47-letni mieszkaniec gm. Lubycza Królewska miał w wydychanym powietrzu 0,46 promila alkoholu w organizmie.

Drugi dzień weekendu też nie obył się bez nietrzeźwych kierujących. Około godziny 17 w Majdanie Górnym został zatrzymany 55-letni mieszkaniec Tomaszowa Lubelskiego. Pan kierował samochodem mając w organizmie 0,46 promila alkoholu. Późno w nocy tej samej doby policjanci Posterunku w Suścu w miejscowości Pary zatrzymali do kontroli pojazd marki VW Turan, którego kierujący miał w organizmie ponad 2,4 promila alkoholu. Mężczyzna to 36-letni mieszkaniec gm. Narol, który w przeszłości popełnił już podobne przestępstwo, dlatego też nie miał uprawnień do kierowania.

W niedziele policjanci zatrzymali prawo jazdy dwóm kierującym za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Obaj mężczyźni to obywatele Ukrainy, którzy zostali zatrzymani w miejscowości Lubycza Królewska. 28-latek jechał 101 km/h , natomiast 41-latek, 106 km/h.

Każdego dnia przyczyną wypadków, do których dochodzi na drogach, jest m.in. brawura połączona z niedostosowaniem przez kierujących prędkości do warunków panujących na drodze i obowiązujących przepisów. Pomimo wielu apeli nadal znajdują się osoby, które swoją nieodpowiedzialnością stwarzają duże zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. 

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski