Sprawca uszkodzenia krzyży w Bełżcu zatrzymany przez policję

Wczoraj usłyszał zarzut 25-letni mieszkaniec gm. Bełżec, który w grudniu dopuścił się uszkodzenia przydrożnych krzyży kamiennych i kapliczek. Został zatrzymany dzięki pracy policjantów operacyjnych. Za to przestępstwo grodzi do 5 lat pozbawienia wolności.

policja-140352_34_0Zdarzenie miało miejsce w nocy 12/13 grudnia 2015 roku, 25-latek znieważył obiekty kultu religijnego uszkadzając  je. W miejscowości Bełżec wybił szybę w oknie kościelnym następnie zrzucił z podestu dwa przydrożne krzyże kamienne powodując ich rozbicie. Wybił również dwie szyby w drzwiach drewnianej kapliczki. Tej samej nocy uszkodził jeszcze w miejscowości Chyże cztery kamienne krzyże oraz rozbił szybę tablicy ogłoszeń w kaplicy.

Dwa dni później tj. 14 grudnia, ponownie uszkodził dwa przydrożne krzyże  zrzucając je z podestu oraz uszkodził elewację i dwoje drzwi kościoła w ten sposób, ze czerwona farbą namalował różne znaki. Proboszczowie Parafii Rzymsko-Katolickiej w Żurawcach i w Bełżcu wycenili straty na 50 tys. zł.

źr. KPP w Tomaszowie Lubelskim