Sołtysi z Gminy Telatyn obchodzili Dzień Sołtysa

Dnia 13 marca br odbyło się okolicznościowe spotkanie, na które zostali zaproszeni Sołtysi Gminy Telatyn w związku z obchodzonym 11 marca Dniem Sołtysa. Wszystkich obecnych bardzo serdecznie powitała Wójt Gminy Telatyn – pani Elżbieta Stąsiek – Witkowska, natomiast specjalny wykład traktujący o historii             i tradycji sołtysowania w Polsce przygotował Sekretarz Gminy pan Mieczysław Szaruga. Obchody Dnia Sołtysa miały przede wszystkim na celu okazanie wdzięczności i szacunku Sołtysom za ich pracę oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na rolę sołtysa w polskiej wsi. Stały się także okazją do rozmów oraz wymiany spostrzeżeń na temat swojego urzędowania. Przy kawie i ciastku czas upłynął w miłej i sympatycznej atmosferze. Sołtysi otrzymali specjalnie przygotowane podziękowania oraz upominki.

Jak wiadomo, Sołtys to gospodarz polskiej wsi, którego cechuje przede wszystkim otwartość na potrzeby mieszkańców. To właśnie od jego zaangażowania, pracowitości oraz umiejętności współdziałania z radą sołecką i mieszkańcami zależy, czy dana wieś się rozwija oraz w jaki sposób zmienia swoje oblicze. To głównie Sołtys potrafi zintegrować mieszkańców i wręcz wyzwala w nich aktywność do działania na rzecz środowiska wiejskiego.

Wszystkim sołtysom życzymy dużo zdrowia, radości, optymizmu, pogody ducha oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i przede wszystkim satysfakcji z wykonywanej funkcji oraz realizacji pomysłów w działalności sołeckiej.

źr. Gmina Telatyn