Śmiertelne potrącenie pieszego

Na trasie Hubinek – Ulhówek doszło do potrącenia pieszego. Kierujący pojazdem marki Mercedes Vito był trzeźwy. 40-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia.

Wczoraj około godziny 19:30 na trasie Hubinek – Ulhówek doszło do potrącenia pieszego, który jak wynika z wyjaśnień kierującego szedł środkiem jezdni bez elementów odblaskowych. 40-letni ob. Ukrainy jadąc pojazdem marki Mercedes Vito, prostą drogą poza terenem zabudowanym, w ostatniej chwili zobaczył człowieka znajdującego się na środku jezdni. Jak tłumaczył kierujący było ciemno, w ostatniej chwili próbował ominąć mężczyznę. Z relacji świadka wynika, że 40-latek natychmiast się zatrzymał i poprosił kobietę która przejeżdżała obok o wezwanie karetki po czym podjął próbę reanimacji do przyjazdu pogotowia. Niestety pieszy w wyniku poniesionych obrażeń zmarł. Na miejscu zdarzenia oprócz policji był wezwany również biegły z zakresu ruchu drogowego.

Policja wraz z Prokuratorem wciąż prowadzi czynności zmierzające do ustalenia tożsamości mężczyzny i w jaki sposób doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Badanie alkomatem wykazało że kierowca był trzeźwy.

Policja apeluje o ostrożność i trzeźwość na drodze, szczególnie teraz, gdzie szybko zapada zmierzch i pojawiają się trudne warunki atmosferyczne. Przypominamy również o posiadaniu elementów odblaskowych przez pieszych nie tylko poza terenem zabudowanym co bardzo podnosi ich bezpieczeństwo.

źr. KPP Tomaszów Lubelski