Śmiertelne potrącenie pieszego w Rachaniach

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj wieczorem na DW-850 na trasie Wożuczyn – Rachanie. 19-letni kierujący Skodą na nieoświetlonej drodze, poza obszarem zabudowanym najechał na 39-latka. Niestety pomimo podjętej reanimacji, pieszy na skutek poniesionych obrażeń zmarł. Przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśni prowadzone w tej sprawie śledztwo.

 

Wczoraj przed godziną 19:00 otrzymaliśmy zgłoszenie, że na drodze wojewódzkiej nr 850 pomiędzy miejscowościami Wożuczyn, a Rachanie doszło do potrącenia pieszego. Do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi, poza obszarem zabudowanym, na drodze nieoświetlonej.

Wstępne ustalenia wskazują, że 19-letni mieszkaniec gm. Tyszowce kierujący Skodą najechał na 39-letniego pieszego, mieszkańca gm. Rachanie. Pomimo podjętej na miejscu zdarzenia reanimacji, pieszy na skutek poniesionych obrażeń zmarł.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego Skodą, był trzeźwy. Czynności procesowe na miejscu zdarzenia wykonywane były pod nadzorem prokuratora oraz w obecności biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. Podczas zdarzenia padał deszcz i występowały trudne warunki atmosferyczne. Pieszy nie posiadał elementów odblaskowych. Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych.

Dokładne przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśni prowadzone w tej sprawie śledztwo, nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Tomaszowie Lubelskim.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski