Skuteczni tylko z karnych. Kryształ Werbkowice – Tomasovia 0:2

Wczoraj na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Zamościu piłkarze Tomasovii po raz szósty rozegrali mecz kontrolny w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Rywalem naszego zespołu był Kryształ Werbkowice, a więc ligowy rywal, który zajmuje 6 lokatę i, z którym tomaszowianie w rundzie jesiennej wygrali w Werbkowicach 4:1.

Od pierwszego gwizdka arbitra stroną dominującą na boisku byli podopieczni trenera Marka Sadowskiego. Na udokumentowanie przewagi tomaszowscy kibice, którzy wybrali się do Zamościa, nie musieli zbyt długo czekać, bo raptem 3 minuty. Wtedy to Krystian Wołoch sfaulował w swoim polu karnym Damiana Szutę i sędzia meczu nie miał innego wyjścia, jak tylko podyktować rzut karny. Pewnym jego egzekutorem okazał się Karol Karólak. Rywale najlepszą okazję mieli w 12 minucie, gdy z rzutu wolnego tuż sprzed linii pola karnego uderzał Patryk Nieradko, lecz znakomitą interwencją popisał się Łukasz Bartoszyk. To była tak naprawdę jedyna tzw. setka Kryształu w pierwszej części gry, natomiast piłkarze Tomasovii stwarzali sobie kolejne okazje bramkowe m.in. dwukrotnie na listę strzelców, mógł się wpisać Ireneusz Baran, ale zarówno jemu, jak i jego kolegom z boiska zabrakło zdecydowanie skuteczności pod bramką werbkowiczan.

Mimo dokonanych zmian w przerwie przez szkoleniowca „niebiesko-białych” obraz gry nie uległ zmianie i nadal niepodważalna przewaga należała do zespołu Tomasovii, która stworzyła sobie kilka okazji bramkowych m.in. za sprawą Karola Śrótwy, jednak w dalszym ciągu szwankowała skuteczność. Drugiego gola piłkarze Tomasovii zdobyli w 80 minucie i po raz drugi za sprawą rzutu karnego podyktowanego za faul na wspomnianym Karolu Śrótwie. Tym razem pewnym egzekutorem „jedenastki” był Tomasz Kłos. Więcej bramek w tym meczu już nie było i po dobrej grze piłkarze Tomasovii odnieśli dwubramkowe zwycięstwo.

Następny mecz kontrolny piłkarze Tomasovii zagrają w kolejny weekend z Lewartem Lubartów. Jednak jeszcze nie wiadomo dokładnie, gdzie ten mecz i kiedy zostanie rozegrany. O tym poinformujemy, gdy oba kluby to ustalą.

Tomasovia – Kryształ Werbkowice 2:0 (1:0)
b
ramki: Karólak 3′ (karny), Kłos 80′ (karny)

Tomasovia: Bartoszyk – Misztal, Piątkowski, Karwan, Staszczak, Karólak, Szuta, Skiba, Baran, Orzechowski, zawodnik testowany I oraz Kłos, zawodnik testowany II, Śrótwa