„Składak” z nielegalnymi częściami

Coraz częściej funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej obok poszukiwanych samochodów, podczas prowadzonych kontroli zabezpieczają również pojazdy, w których zamontowano nielegalne części. Takie auto zabezpieczyliśmy również wczoraj na drogowym przejściu granicznym w Hrebennem.

4 kwietnia br., na terenie drogowego przejścia granicznego w Hrebennem, na kierunku wjazdowym do Polski, funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału SG przerwali podróż 36-letniemu obywatelowi Ukrainy. W trakcie odprawy granicznej podejrzenia mundurowych wzbudził pojazd dostawczy marki Renault Master (rok prod. 2018), o szacunkowej wartości 90 tys. zł. Wnikliwa kontrola przeprowadzona przez funkcjonariuszy ujawniła w samochodzie części pochodzące z innego pojazdu, utraconego na terytorium Polski.

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze o paserstwo (art. 291 par. 1 kk.). „Trefny składak” został zabezpieczony, zaś jego kierowca przekazany do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji.

Od początku bieżącego roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej podczas prowadzonych odpraw granicznych zabezpieczyli różnego rodzaju pojazdy o łącznej wartości ponad 4 mln zł oraz nielegalne części samochodowe o wartości przekraczającej 750 tys. zł.

 

źr. Straż Graniczna