Siatkarki Tomasovii wygrywają derbowy mecz w Lublinie

Na środę 16 grudnia wyznaczona została 13 kolejka spotkań w II -lidze siatkówki kobiet grupa IV. Podopieczne trenera Stanisława Kaniewskiego wybrały się niedaleko, bo do Lublina, gdzie czekał ich derbowy pojedynek z AZS UMCS Lublin. Faworytem pojedynku były bez wątpienia zajmujące trzecie miejsce siatkarki Tomasovii, choć nikt nie spodziewał się łatwej przeprawy, ponieważ gospodynie dzisiejszych zawodów zajmujące w tabeli przedostatnie 10 miejsce muszą szukać punktów z każdym, a tym bardziej w meczach we własnej hali.

Tomaszowianki nie zawiodły i zdobyły komplet punktów, wygrywając 3:1, choć na ten triumf musiały solidnie się napracować, o czym świadczy wygrany pierwszy set na przewagi do 26, czy przegrany trzeci set do 18. W ostatniej czwartej partii „niebiesko-białe” przegrywały już nawet 5 punktami, lecz podopieczne trenera Kaniewskiego przerabiały takie sytuacje w niejednym meczu podczas aktualnego sezonu, więc i dzisiaj rozstrzygnęły losy seta i tym samym całego meczu na swoją korzyść.

Kolejny mecz ligowy siatkarki Tomasovii rozegrają już w najbliższą sobotę, kiedy to we własnej hali o godz. 17:00 podejmą Pogoń Proszowice. Z tego spotkania zostanie przeprowadzona transmisja na żywo w internecie.

AZS UMCS Lublin – Tomasovi1:3 (26:28, 21:25, 25:18, 21:25)