Rozstrzygnięcie powiatowego konkursu „Moda na odblaski”

W Tomaszowskim Domu Kultury odbyło się rozstrzygnięcie powiatowego konkursu „Moda na odblaski”, który został zorganizowany przez Wydział Prewencji oraz Wydział Ruchu Drogowego tomaszowskiej komendy. W eliminacjach wzięło udział 84 uczniów z 9 szkół. Były dwie kategorie: klasy I- III i klasy IV-VIII. W kategorii klas I-III powiat tomaszowski będzie reprezentowała Szkoła Podstawowa im. Gen Nikodema Sulika z Lubyczy Królewskiej natomiast klasy IV-VIII Szkoła Podstawowa im. Ordynacji Zamoyskiej Sabaudii.

Celem konkursu było zachęcenie uczniów klas szkół podstawowych oraz nauczycieli do zaznajomienia się z obowiązującymi przepisami oraz promowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym małoletnich – niechronionych uczestników ruchu drogowego. Inicjatywa ma również na celu zachęcenie dzieci do przedstawienia własnego kreatywnego pomysłu na zwiększenie bezpieczeństwa na drodze, poprzez wykonanie stroju artystycznego lub projektu praktycznego, estetycznego i przyjaznego dzieciom elementu odblaskowego.

Zadanie w konkursie „Moda na odblaski” polegało na przygotowaniu trzyminutowego pokazu mody odblaskowej i zaprezentowaniu pokazu do dowolnie wybranego przez poszczególną drużynę utworu muzycznego.

Wybór najlepszej drużyny był bardzo trudny, pedagodzy i ich podopieczni bardzo dobrze się przygotowali. Po długich debatach na pierwsze miejsce w kategorii klasy I-III wyłoniła się Szkoła Podstawowa im. gen Nikodema Sulika z Lubyczy Królewskiej. Z kolei w kategorii IV-VIII Szkoła Podstawowa im. Ordynacji Zamoyskiej z Sabaudii. Dzieci z obu szkół wraz z opiekunami będą reprezentować powiat tomaszowski na finale wojewódzkim.

Wszystkie dzieci dostały nagrody, dyplomy i odblaski. Sponsorami nagród byli Wójtowie Gmin, Starostwo Powiatowe oraz Urząd Miasta Tomaszów Lubelski.

Finał konkursu zostanie rozegrany w dniu 6 grudnia 2019 roku. Dodatkowym zadaniem każdej drużyny w trakcie pokazu będzie zaprezentowanie wiersza na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Treść przedstawionego wiersza powinna przekonywać odbiorców do przestrzegania przepisów w ruchu drogowym i zachęcać do noszenia elementów odblaskowych. Wiersz powinien być zrozumiały, przyciągający uwagę i zapadający w pamięć.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski