Rozstrzygnięcie konkursu „Dla Niepodległej”

W dniu 9.11. 2018 r.  w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MBP  odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród laureatom powiatowego konkursu recytatorskiego „Dla Niepodległej”. W eliminacjach które odbyły się 8 listopada w naszej bibliotece, wzięło udział 88 młodych recytatorów.  Konkurs poprzedzały eliminacje  gminne i szkolne, w których uczestniczyło  około 400 osób. 

Jury konkursu w składzie:

1. Maria Kozyra
2. Małgorzata Jabłońska
3. Elżbieta Dziuba

dokonało przesłuchania 88 uczestników Powiatowego Konkursu Recytatorskiego –
wyłonionych w toku eliminacji w bibliotekach publicznych i szkołach powiatu tomaszowskiego, w 3 kategoriach wiekowych, i postanowiła nagrodzić i wyróżnić 26 osób. Komisja oceniając recytatorów brała pod uwagę zróżnicowany repertuar i dobór utworów adekwatnych do wieku ucznia, interpretację danego utworu oraz ogólną prezentację artystyczną.

W wyniku przesłuchań konkursowych postanowiło przyznać następujące miejsca:

Kl. 1 -III

I miejsce: Aneta Nazar – Szkoła Podstawowa nr 3 w Tomaszowie Lubelskim
II miejsce- Barbara Podoba SP nr 2 Tomaszów Lubelski,
II miejsce: Dominika Piskor – Szkoła Podstawowa w Telatynie
III miejsce: Tamara Rechul –Szkoła Podstawowa nr 4 2 w Tomaszowie Lubelskim
III miejsce: Wiktor Krech –Szkoła Podstawowa nr 2 w Tomaszowie Lubelskim

Wyróżnienia:

Julia Dudek – Szkoła Podstawowa w Tarnawatce
Mikołaj Florek-SP w Poturzynie
Gabriela Kargol-Szkoła Podstawowa w Steniatynie
Milena Lewko-Szkoła Podstawowa w Bełżcu
Wiktor Nieścior –Szkoła Podstawowa w Łosińcu
Filip Rachański- Niepubliczna SP Little Oxford Tomaszów Lubelski
Emilia Tabała – Szkoła Podstawowa w Majdanie Sopockim
Weronika Zbroniec- Szkoła Podstawowa w Chodywańcach

Kl. IV-VI

I miejsce: Klaudia Śliwa-Szkoła Podstawowa w Lubyczy Królewskiej
II miejsce: Paula Litwin – Szkoła Podstawowa w Suścu
III miejsce: Aleksandra Grzyb-Szkoła Podstawowa w Typinie

Wyróżnienia:

Gabriel Buczak –Szkoła Podstawowa nr 3 w Tomaszowie Lubelskim
Julia Moskwa- Szkoła Podstawowa w Michalowie Nowym
Lena Gęborys-Zespół Szkół w Suścu
Laura Przednowek- Szkoła Podstawowa w Bełżcu
Sebastian Piskor –Szkoła Podstawowa w Telatynie
Oliwia Krawczyk-Szkoła Podstawowa nr 1 w Tomaszowie Lubelskim

Kl. VII,VIII, gimnazjum

I miejsce: Łucja Więcławek SP Tarnawatka
II miejsce: Agnieszka Burak- Szkoła Podstawowa w Podhorcach
III miejsce: Aleksandra Karwańska –SP Gródek

Wyróżnienia:

Amelia Knap- SP Machnów Nowy
Oliwia Bielecka- Szkoła Podstawowa w Łaszczowie
Tomasz Halasa-Zespół Szkół w Suścu

Nagrody książkowe dla laureatów ufundowała Miejska Biblioteka Publiczna i Urząd Miasta
Tomaszów . Laureatom gratulujemy sukcesu i zachęcamy do dalszego rozwijania talentów.

 

źr. MBP Tomaszów Lubelski