Rozegrano „Jubileuszowy X Puchar Roztocza w Szachach”

dsc_40048 X 2016 r. w SP 2 został rozegrany jubileuszowy X Puchar Roztocza – międzynarodowy turniej szachowy dla dzieci i młodzieży. Organizatorami turnieju byli trenerzy Elżbieta i Ryszard Żądłowie, klub UKS Gim Dwójka i rodzice szachistów. Do zmagań przy szachownicach usiadło 171 osób w wieku od 5 do osiemnastu lat z Polski i Ukrainy.

Wśród uczniów naszego gimnazjum w pierwszych klasach pojawili się nowi, utalentowani szachiści. Wśród juniorek do lat 12 zwyciężyła Justyna Łukasiewicz, uczennica kl. I c. W grupie dziewcząt do lat 15 wygrała nasza świetna Dominika Borek z II c. Na piątym miejscu uplasowała się Iga Wawryszczuk z II a, ósma była Ada Macioch z I c, dziewiata Alicja Puźniak z I d, a dwunasta Ania Kamińska z I c. Brawa dla naszych dziewcząt!

dsc_4103

W kategorii chłopców do lat 15 drugie miejsce wywalczył Kamil Cisek z I c, piąte Tomasz Konopka z II c, a siódme Paweł Charachajczuk też z II c. Jak widać, klasy „c” przyciągają szachistów. Cieszymy się z osiągniętych wyników i trzymamy kciuki za szachowe kariery naszych gimnazjalistów.

źr. gim2tomaszow.pl